Микола Трох: знане і невідоме про фотохудожника

Микола Трох: знане і невідоме про фотохудожника

Укрінформ
12 березня, 10:00 - Відомий і невідомий Микола Трох. Про благодійну виставку творів останніх місяців життя фотохудожника

Організатор:  БО «БФ Добре серце Київ».

Учасники: Сергій Васильєв - арт-критик, модератор; Ерік Айгнер - ресторатор; Валерій Сахарук - куратор, автор книги "Микола Трох: Enfant Terrible української фотографії"; Рада Дашутіна - начальник відділу ДРАЦС м.Києва, Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції України; Євгенія Бєлорусець - фотограф, письменниця; Ксенія Оксінь - арт-директор виставки; Петро Маркман - архітектор; Ігор Ніколаєнко - арт-директор жуналу «Наш»; Геннадій Гутгарц - художник.

Коротко.15 березня 2021 року виповнюється 60 років від дня народження Миколи Троха - одного з найвпливовіших і знаних українських фотохудожників.

Питання до обговорення:

- значення творчості Миколи Троха для сучасного українського мистецтва;

- маловідома творчість Миколи Троха періоду 2007 року – останнього року життя;

- майбутнє творчої спадщини Миколи Троха.

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місця обмежена. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

У Києві пройде виставка робіт фотохудожника Миколи Троха

15 березня 2021 року виповнюється 60 років від дня народження Миколи Троха - одного з найвпливовіших і знаних українських фотохудожників. З цієї нагоди у Києві відкриється виставка робіт митця.

Про це повідомили організатори виставки на пресконференції в Укрінформі: «Відомий і невідомий Микола Трох. Про благодійну виставку творів останніх місяців життя фотохудожника».

Як вважає куратор виставки, автор книги «Микола Трох: Enfant Terrible української фотографії» Валерій Сахарук, Трох увійде в історію українського мистецтва, як один із лідерів української фотографії кінця 80-х – початку 90-х років.

«Це найбільш проникливий, ємкий, глибокий аналіз того, що відбувалося в середині 90-х. Ламалися ідеали, принципи, романтизм попереднього часу, приходив прагматизм сьогоднішнього дня. Микола Трох – це насамперед художник і для нього фотографія як така – це привід, щоб зробити унікальний, неповторний твір. Це і маніпуляція з емульсією, фарбуванням, подвійна експозиція, тонування і безліч здебільшого механічних процесів, які впливали на кінцевий результат. І саме такий Трох увійде в історію українського мистецтва», - зазначив Сахарук.

Тим часом, фотограф, письменниця Євгенія Бєлорусець вважає Троха насамперед тим митцем, якому вдалося точно передати епоху засобами фотографії.

«Безперечно, Микола Трох є фотографом у найважливішому розумінні цього слова. Зараз і тут – це той аспект фотографії, який робить її свідоцтвом певного часу, поєднуючи відбиток з моментом часу й простору, відчуття, що через фотографію ми доторкаємося до певної епохи. Всі ці значимі для фотографії аспекти в найзначимішому розумінні фотографії, як такої – все це, безперечно, є у Троха», - зауважила Бєлорусець.

У виставці буде представлено роботи Троха, які перебувають у приватних колекціях його близьких друзів і знайомих і які вперше вийдуть на широкий загал, – розповіла арт-директорка виставки Ксенія Оксінь.

«Це зовсім інший, новий Трох. Кожен має свою швидкість старіння і саме актуальність робіт Троха має цю найменшу швидкість. Об’єктом його зйомки є те, що викликає неоднозначну реакцію, часто вона бурхлива й відразлива. Він працював у часи зародження маркетингу, реклами, гламуру, а він на противагу цьому йде у справжній світ і, як він казав, робить чесні знімки», - зазначила Оксінь.

Виставка робіт фотохудожника Миколи Троха відкриється 15 березня 2021 року, о 17:00 у приміщенні ДРАЦС м. Києва за адресою Проспект Перемоги,11.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-