Презентація українсько-грецької газети “Нео Логос”

Презентація українсько-грецької газети “Нео Логос”

Укрінформ
28 січня, 15:00 - Презентація українсько-грецької газети “Нео Логос” 

Організатор: ГО «Союз греків України».

Учасники: Микола Корецький - віцепрезидент ГО" Союз греків України"; Марія Гайтан — культурний діяч; Геннадій Шабан – смт. Сартана; Світлана Мазараті — гречанка.

Коротко. Учасники заходу представлять відновлену українсько-грецьку газету “Нео Логос”. Це перша газета в Україні, яка була започаткована представниками ГО "Союз греків України"  в 1989 році. Її основна мета - національне відродження грецької культури, мови, звичаїв, традицій греків в Україні.

Програма ГО "Союз греків України" націлена на залучення молоді до грецького руху.

Підсумкові матеріали:

У Києві презентували перший номер українсько-грецької газети

Союз греків України відновив випуск припиненої через окупацію Донецька своєї газети. Вона виходитиме українською та грецькою мовами й матиме назву “Нео Логос” та ”Нове слово”.

Про це повідомив на презентації першого номера в Укрінформі віцепрезидент ГО “Союз греків України” Микола Корецький.

“Газета має потужну, велику історію. Вона починалася як “Логос” у 1990 році, після створення у 1989-му Товариства греків України. В серпні 1990 року вийшов перший номер, який ставив за мету відродження греків як частини українського народу, відродження грецької культури, традицій, мови, можливість співпраці з Грецією”, - сказав Корецький.

Він зазначив, що впродовж років незалежності газета виходила у Донецьку, де містилася штаб-квартира Союзу греків України, але після подій 2014 року, окупації Донецька, випуск газети було призупинено.

“У 2018 році ми перереєстрували громадську організацію за адресою в Києві і нині газета знову побачила світ. Вона буде виходити двома мовами - українською та новогрецькою. І це перша її відмінність. Першочергове наше завдання - бути частиною українського народу, ми всі українці, хоч і грецького походження. Ми хочемо, щоб наші діти вільно володіли українською мовою, знали українські традиції та звичаї і поряд з ними вільно володіли новогрецькою мовою і знали грецькі традиції та звичаї”, - наголосив Корецький.

Він нагадав, що греки були на території сучасної України ще десь 3-5 тисяч років тому. “Ми не завезені, ми тут були завжди. Весь той період, коли розвивалася наша держава, ми були поряд з нею. Більшість греків України - це греки Приазов’я, які походили від греків-кримчан”, - розповів віцепрезидент Союзу греків України.

Корецький зазначив, що за радянських часів греки зазнали асиміляції і русифікації, чому сприяли відхід від віри та від мови.

“І це основна проблема, яка на сьогодні існує... За 30 років не було створено ідеології народу, щоб він відчував себе компактно і комфортно в тих умовах, в яких він проживає. Якраз над цим має працювати Союз греків України”, - підкреслив він.

Також він наголосив, що Союз греків України сприяв тому, аби Православна церква України отримала томос, автокефалію, і його представники були на першому богослужінні, яке проходило в Андріївській церкві.

“Ми, греки України, вперше за 300 років можемо чути наші молитви грецькою мовою, спілкуватися з братами по вірі і бути ближче до Греції. Насамперед це означає вивчення новогрецької мови, збереження наших діалектів - румейської і урумської мови, поширення грецької культури та співпрацю з Грецією. Нас, зокрема, турбує, що Асоціація греків-підприємців і бізнесменів нараховує тільки 9 маленьких підприємств на відміну від Союзу турецьких підприємців, який в Києві має більше тисячі підприємств малого, середнього і великого бізнесу. Ми хочемо, щоб і в Україні греків-підприємців було більше, і українців-підприємців було більше в Греції”, - сказав Корецький.

Також, додав він, Союз греків України має намір порушувати питання вивчення грецької мови на рівні вищої освіти.

Він коротко розповів про внесок українських греків у розвиток культури, науки, спорту. Зокрема, йшлося про таких легендарних особистостей, як президент ГО “Союз греків України”, відомий журналіст, письменник, ветеран Другої світової війни Олександр Холін; як відома культурна діячка Марія Гайтан, що впродовж всього свого життя займалася відродженням фольклорного ансамблю, національного театру, грецької мови; як ексмер м.Сартана Геннадій Шабан.

“Ми обговорюємо питання створення музею чи експозиції, присвяченої Марії Гайтан, яка має чимало здобутків за 50 років її роботи, щоб донести це до наших дітей, до майбутніх поколінь”, - поінформував Корецький.

Відео з пресконференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-