Консультації із громадськістю в Києві. Новий формат

Консультації із громадськістю в Києві. Новий формат

Укрінформ
10 жовтня, 16:00 - Консультації із громадськістю в Києві. Новий формат

Організатори: Департамент суспільних комунікацій КМДА; Центр публічної комунікації та інформації.

Учасники: Роман Лелюк – директор Департаменту суспільних комунікацій; Олексій Коваленко – лідер ГС «Київська громадська платформа неурядових організацій»; Богдан Назаренко – голова Громадської ради при КМДА; Дмитро Кулібаба – заступник керівника Центру публічної комунікації та інформації; Володимир Кебало – керівник проєкту Ради Європи «Сприяння участі громадян у демократичному процесі прийняття рішень в Україні».

Питання до обговорення:

1.Новий діджитал-інструмент участі громадськості у спільному із владою прийнятті рішень та дорожня карта його впровадження.

2.Як формується єдиний порядок денний з питань консультацій із громадськістю, що змінить новий інструмент участі.

3.Кроки впровадження нової моделі проведення публічних консультацій на прикладі пілотних кейсів 2017‒2019 років.

4.Показники ефективності, що запроваджує нова модель проведення публічних консультацій.

Довідково. Налагодження сталого повноцінного та відкритого діалогу влада-громада-партнери можливе лише у спільній роботі над вирішенням конкретних відповідних питань, що визначені громадою Києва, як актуальний суспільний запит на зміни, а владою – як негайні (актуальні).

Формування єдиного порядку денного консультацій із громадськістю повинно проходити прозоро. Кожен мусить мати рівні права та можливості вплинути на формування рішення, донести ідею щодо необхідності вдосконалення міських політик та спільної реалізації проєктів тощо.

Підсумкові матеріали:

У Києві запровадять нову модель проведення публічних консультацій

У столиці запровадять нову єдину е-платформу, що дозволить створити зручні умови публічних консультацій громадян з владою.

Про це під час круглого столу на тему: “Консультації із громадськістю в Києві. Новий формат» в Укрінформі повідомив директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк.

“Про актуальність діджиталізації на сьогодні говорити вже не варто, а варто обговорювати інструменти, адже сьогодні курс розвитку міста і курс розвитку держави в цілому має в пріоритеті діджиталізацію всіх процесів і всіх сервісів, які сьогодні місто і держава надає населенню, щоб зробити їх максимально зручними, доступними, зрозуміли і корисними. Тому діджиталізація всіх цих процесів є невід'ємною складовою розвитку. На сьогодні вже багато в цьому зроблено, і нарешті ми підішли до діджиталізації саме процесу публічних консультацій”, - зазначив Лелюк.

За його словами, запуск модуля комунікації дозволить залучити широку громадськість до розробки міських ініціатив.

“Сьогодні у нас 996 постанова Кабінету міністрів, яка визначає порядок проведення публічних консультацій, що є обов'язковими на сьогоднішній день для органів виконавчої влади. На сьогодні той механізм, який є, на думку багатьох представників громадянського суспільства є не дуже зручний”, - зазначив він.

Як сказав заступник керівника Центру публічної комунікації та інформації Дмитро Кулібаба, на прикладі єдиного електронного модуля відбуватиметься ефективна співпраця органів місцевої влади з громадськими організаціями, активістами, волонтерами.

“Коли ми говоримо про консультації, то ми говоримо про те, що ми намагаємося вести консультації з громадою на ранньому етапі залучення. Якщо говорити про мету створення цього нового інструменту, то ми говоримо про потребу діалогу, у форматі влада-громада-партнери. Цей новий інструмент участі громадян у процесі розробки, прийнятті рішень та налагодження інклюзивного діалогу ми вважаємо новаторським, бо попередньо консультації проводилися на основі плану консультацій, який готувався за рік, і людині важко орієнтуватися у величезному переліку консультацій, які пропонує влада. Наш електронний модуль публічних консультацій дасть можливість спростити цю процедуру, дасть можливість людині бути включеній на ранніх етапах, дасть можливість отримувати повідомлення про публічні консультації”, - розповів він.

Кулібаба зауважив, що сам модуль встановлює єдиний перелік консультацій, які влада перед громадою висвітлює, і пропонує долучитися до цих консультацій. “Модуль передбачає залучення до консультацій активних громадян, киян, які будуть реєструватися на цьому модулі, долучатися до тієї чи іншої громадської організації. Активні громадяни, організації, зареєструвавшись на цьому електронному модулі публічних консультацій, можуть брати участь у консультаціях”, - додав він.

Також він повідомив, що окрім самого модуля, буде розроблений телефонний додаток.

“Телефонний додаток і зв'язок із сервісами КМДА з “Кабінетом киянина” дасть можливість активним громадянам зі смартфону брати участь у консультація та долучатися до обговорення актуальних питань нашого міста”, - підкреслив він.

Відео з круглого столу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-