Розвиток суспільного радіомовлення в Україні: 2014 – 2019

Розвиток суспільного радіомовлення в Україні: 2014 – 2019

Укрінформ
11 жовтня, 11:00 - Розвиток суспільного радіомовлення в Україні: 2014 – 2019

Організатор: Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

Учасники: Сергій Костинський – член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення; Олег Черниш - член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення; Зураб Аласанія - голова правління ПАТ «НСТУ»; Микола Чернотицький - член правління ПАТ «НСТУ».

Коротко. Учасники пресконференції представлять результати проведеної упродовж 2014 – 2019 років роботи для розширення мереж трьох програм Суспільного радіо.

Нові частоти, в тому числі в обласних центрах, нові програми, десятки тисяч нових слухачів. Чи виконала Національна рада вимоги закону щодо розбудови Суспільного мовлення?

Підсумкові матеріали:

Частину працівників “Суспільного” досі викликають на допити — Аласанія

Частину працівників ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” продовжують викликати на допити як свідків, але обшуки в головному офісі "UA: Суспільне мовлення" та в помешканні голови правління НСТУ Зураба Аласанії припинилися.

Про це Аласанія сказав на пресконференції в Укрінформі.

“Жодних обшуків більше не проводилося, допитів мене абощо. Хоча частина наших працівників таки викликається на допити. Буквально одна людина (нещодавно була на допиті — ред.) як свідок. Але жодних пред’яв, підозр або чогось такого немає, так само не відбувається і додаткових запитів матеріалів. Наступна наша подія, віднесена на листопад, — це скарга мого адвоката, пов'язана із тим, що вилучили дуже багато чого: мої персональні блокноти, флешки. Є такий процесуальний шлях: запитати, якщо ці речі не арештовані судом, то вони мають бути повернуті”, — зазначив Аласанія.

При цьому він зауважив, що у Суспільному досі не розуміють, що саме шукають слідчі.

"Цього не розуміє жоден адвокат, а їх три. Якщо це полювання за окремою головою, можливо, персонально я комусь заважаю, то скажіть хоча би... Суспільне набагато дорожче, ніж одна голова. Але жодних таких сигналів не йде, і нічого ми зрозуміти поки не можемо", — додав голова правління ПАТ “НСТУ”.

Як повідомляв Укрінформ, 30 серпня до головного офісу "UA: Суспільне мовлення", телецентру “Олівець”, прийшли з обшуком представники Державного бюро розслідувань у супроводі працівників СБУ. Також близько сьомої ранку з обшуком прийшли й до помешкання голови правління "UA: Суспільне мовлення" Зураба Аласанії та в оселі кількох інших працівників мовника.

Згодом ДБР повідомило, що слідчі дії проводяться в рамках досудового розслідування кримінального провадження щодо можливих протиправних дій службових осіб ПАТ «НСТУ», зокрема зловживання службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших фізичних або юридичних осіб.

Пізніше Аласанія повідомив, що слідчі під час обшуку в його помешканні вилучили копії старих робочих документів і матеріали конференції Ради Європи зі стратегічного розвитку Суспільного.

Нові зміни на “Суспільному” стануть помітними вже у січні, а основний удар буде зроблено на UA:Перший — Аласанія

Національна суспільна телерадіокомпанія України планує в 2020 році приділити більше уваги розвитку телевізійної складової, зокрема телеканалу UA:Перший, та обіцяє втілити перші зміни вже в січні 2020 року.

Про це повідомив голова правління ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” Зураб Аласанія у п'ятницю, 11 жовтня, під час пресконференції “Розвиток суспільного радіомовлення в Україні: 2014-2019” в Укрінформі, відповідаючи на запитання журналістів, повідомляє кореспондент агентства.

“За минулих два роки радіо справдило стратегію, що воно стане успішним. Це було підтверджено і в рейтингах, і в моніторингах будь-яких. Тепер черга вже телебачення. Всі наші ресурси і сили будуть кинуті не загалом на телебачення, але на UA:Перший, який є локомотивом усього цього “двіжу”. Саме на UA:Перший буде основний удар і відчується це в буквальному сенсі з лютого, скоріше за все. Помітним це стане це вже в січні, а з лютого на повен зріст будуть відбуватися зміни”, — зазначив Аласанія.

При цьому він не став уточнювати про які саме зміни йдеться, але зазначив, що 11 жовтня про них дізнають члени наглядової ради ПАТ "НСТУ" та донори телерадіокомпанії.

“Сьогодні буде продемонстровано і наглядовій раді, і донорам: що саме ми збираємося робити. Можливо, трохи рано розкривати плани — вони не є затвердженими... Зараз ми страшенно швидко намагаємося впорядкувати діджітал-платформу та подали суспільству зрозумілу картину того, а де саме і що саме буде, чим ми будемо оперувати, бо в нас досі абсолютний хаос із сайтами та в smm-сфері. Знову ж, сьогодні вона буде вперше представлена наочно там, на “Олівці”, але складність є в тому, що це не прописано законі, а тому є видатки, які ми можемо витрачати на радіо і телебачення, але не може на діджитал”, — пояснив Аласанія.

Водночас на уточнювальне запитання, чи можуть зникнути з ефіру регіональних телеканалів “Суспільного” ранкові передачі, він відповів, що зараз на НСТУ розглядають можливість запуску ранкової програми, над виробництвом якої працюватиме “одна потужна обласна філія” і що така передача “має стати перехідним прапорцем”.

“Але знов-таки, якщо це буде робити Львів або Харків, або Суми, або Київ, то це не означає, що ранкова програма стосується лише цих областей. Це буде збірна “солянка” з усієї країни, але в одному потужному місці збиратися”, - уточнив голова правління телерадіокомпанії.

Відео з пресконференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-