Україна післявиборча: що далі?

Україна післявиборча: що далі?

Укрінформ
11 жовтня, 11:00 - Виборча Рада UA та представники громадського суспільства щодо головних висновків літніх виборів та векторів політики нового уряду 

Організатор: Виборча Рада UA.

Учасники: Ірина Бекешкіна - соціологиня, директорка Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва; Лариса Денисенко - письменниця, експертка в області права; Валерій Пекар - викладач Києво-Могилянської бізнес-школи, громадський діяч; Володимир Кіпень - кандидат філософських наук, доцент Донецького національного університету ім. В. Стуса; Юлія Тищенко - експертка в галузі питань реінтеграції Криму; Андрій Мелешевич - правник, президент Національного університету «Києво-Могилянська академія»; Тарас Шевченко - стипендіат програми Yale’s World Fellows 2017, директор Центру демократії та верховенства права; Євген Бистрицький - доктор філософських наук, голова Виборчої Ради UA; Олексій Гарань - професор політології наУКМА, науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва; Ігор Бураковський - доктор економічних наук, голова Правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій; Наталія Лігачова - журналістка, шеф-редакторка інтернет-видання «Детектор медіа»; Юлія Кириченко - співголова Ради РПР, член правління ЦППР; Роман Куйбіда - заступник голови правління Центру політико-правових реформ.

Питання до обговорення:

Вибори-2019 як діагностика суспільства: нові можливості, нові виклики.

Новий уряд та його економічна стратегія: яка економіка будується?

Національна ідентичність (передбачувана гуманітарна політика): яка Україна зараз будується?

Яке політичне реформування країни очікувати?

Нова політика відносин України з Росією та геополітичні перспективи нашої країни.

Місце, роль та завдання громадянського суспільства в новітніх процесах.

Довідково. Проєкт здійснюється Виборчою Радою UA за організаційної підтримки Школи політичної аналітики НаУКМА в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, а також за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

Додаткова інформація за тел.: +380980536013, e-mail: shulimovstas@gmail (Станіслав Шулімов, менеджер Школи політичної аналітики НаУКМА ).

Підсумкові матеріали:

Владі необхідно налагодити дієву комунікацію з суспільством та активніше залучати експертне середовище - Бекешкіна

Владній команді зараз необхідно налагодити дієву комунікацію з суспільством та активніше залучати експертне середовище перед ухваленням тих чи інших важливих для держави рішень.

Про це заявила директорка Фонду «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна під час круглого столу "Україна післявиборча: що далі?", повідомляє кореспондент Укріфнорму.

За її словами, якщо раніше в Україні Президент позиціонувався чи то як представник від Сходу чи Заходу, то зараз він позиціонується, як президент “від народу”.

“Думаю, що вчорашній марафон, щоб там не казали критики, лише підвищить рейтинг, тому що “це - наш”, це от людина від народу... Зараз ситуація унікальна для країни: ніколи ще жоден президент навіть після виборів не мав 70% довіри. Ніколи ще люди не були налаштовані настільки оптимістично”, - наголосила Бекешкіна.

Вона нагадала, що раніше в опитуваннях щодо настроїв українців завжди перші сходинки посідали “надія” та “тривога”. Однак зараз кількість тих, хто відчуває тривогу, зменшилась вдвічі, і вдвічі зріс показник тих, хто з оптимізмом дивиться в майбутнє. В суспільстві спостерігається ейфорія від того, що обрали не політиків, а людей з народу, які все зроблять для людей, наголосила соціолог.

Бекешкіна додала, що згідно з опитуваннями, на сьогодні значно більше людей вірять в успіх реформ, а також готові терпіти незручності заради змін на краще.

Серед перших випробувальних кроків для команди президента, зазначила вона, буде вирішення питання Донбасу та умов, на яких буде встановлений мир, а також розв'язання питання землі. Ще одним викликом для команди Президента є проблема занадто швидкого ухвалення законодавчих рішень, який в народі назвали “скаженим принтером”.

На думку Бекешкіної, владній команді зараз вкрай важливо налагодити дієву комунікацію з суспільством та більш активно залучати експертне середовище перед ухваленням тих чи інших важливих для держави рішень.

Відео з круглого столу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-