Презентація попереднього аналізу виборчих фондів політичних партій

Презентація попереднього аналізу виборчих фондів політичних партій

Укрінформ
19 липня, 10:00 - Презентація попереднього аналізу виборчих фондів політичних партій

Організатор: Рух «Чесно».

Учасники: Віта Думанська — координаторка Руху «Чесно»; Ігор Фещенко — провідний аналітик з партійних фінансів Руху «Чесно»; Олена Нікуліна — аналітик з партійних фінансів Руху «Чесно».

Коротко. Учасники заходу розкажуть про  основних донорів політичних партій та їх основні статті витрат, а також презентують інструмент візуалізації фінансових звітів кандидатів у парламент.

Додаткова інформація за тел.: 0509979360 (Юлія).

Підсумкові матеріали:

Найбільше коштів політичні партії витрачали на телерекламу - "Чесно"

Загалом у період парламентської виборчої кампанії політичні партії витратили 427,7 мільйонів гривень на телерекламу.

Про це повідомив провідний аналітик з партійних фінансів громадського руху «Чесно» Ігор Фещенко на презентації в Укрінформі попереднього аналізу виборчих фондів політичних партій.

“Одразу у чотирьох партій частка витрат на телерекламу перевищує 90% (“Батьківщина”, “Радикальна партія”, “Аграрна партія”, та “Сила права”). Високу частку витрат на телебачення можна було би пояснити короткотривалістю кампанії й тим, що саме телебачення дозволяє охопити найбільшу частку виборців. Однак, під час президентської кампанії частка витрат на телебачення була такою ж високою”, - розповів Фещенко.

Він зазначив, що загалом до 10 липня партії витратили на агітацію майже 560 мільйонів гривень, з них на телерекламу - 76,4% коштів виборчих фондів, або ж 427,7 мільйонів гривень.

За його словами, на другому місці за витратами - зовнішня реклама, на неї в цілому витратили майже 77,2 мільйони.

“Більше на зовнішню рекламу витрачали ті партії, які мають менші виборчі фонди. Ймовірно, це означає, що ті політсили, які не можуть собі дозволити дороговартісної реклами на ТБ - до 300 тисяч гривень за 1 хвилину в праймі - розглядають зовнішню рекламу як дешевшу альтернативу”, - сказав Фещенко.

Він зазначив, що третя за обсягами стаття витрат – це друкована агітація. На неї офіційно витратили 18 мільйонів гривень (3,3% від загальних витрат). Ще 15 мільйонів пішло на рекламу на радіо (2,7%). Також Фещенко додав, що значна увага на цих виборах прикута до витрат в інтернеті, а особливо у Facebook та Instagram.

За словами аналітика, найбільше на рекламу до реєстрації витрачала “Європейська солідарність” (23,2 мільйона), “Українська стратегія Гройсмана” (19,4 мільйона), “Опозиційний блок” (17 мільйонів) та “Опозиційна платформа — За життя” (16,4 мільйона). Також мав телерекламу до реєстрації і “Голос”.

“Під час цієї кампанії традиційним елементом агітації є організація агітаційних заходів, які супроводжуються концертами. У всіх звітах нам вдалося ідентифікувати лише кілька десятків платежів за оренду техніки, приміщень та організацію концертів. Загальна сума витрат на них становить 3,4 мільйони гривень. Нагадаємо, що це витрати 20-ти партій”, - сказав Фещенко.

На виборчі рахунки партій надійшло 622 млн гривень – "Чесно"

Загалом з початку виборчої кампанії та до 10 липня політичні партії отримали на свої виборчі рахунки понад 622 мільйони гривень.

Про це повідомив провідний аналітик з партійних фінансів Руху «Чесно» Ігор Фещенко на презентації попереднього аналізу виборчих фондів політичних партій в Укрінформі.

"Загалом з моменту реєстрації та до 10 липня партії отримали на свої виборчі рахунки понад 622 мільйони гривень. Із них лише 28 мільйонів (або 4,5% коштів) партії зібрали безпосередньо з фізичних та юридичних осіб. Решта 95,5% коштів, або 594 мільйони гривень, на виборчі рахунки надійшла з поточних рахунків партій", - зазначив Фещенко.

Так, згідно з аналізом фінансових звітів найбільше коштів надійшло до виборчого фонду "Радикальної партії Олега Ляшка" - 98,2 млн грн. Далі йде "Слуга народу" з 97,5 млн грн, за ними "Голос" - 78,1 млн грн.

"Українська стратегія Гройсмана" отримала 72,2 млн грн, "Опозиційний блок" - 69 млн грн, "Європейська солідарність" - 47,3 млн грн, "Опозиційна платформа - За життя" - 39 млн грн. До політичної партії "Батьківщина" надійшло 35 млн грн, до "Громадянської позиції" - 21 млн грн, "Сила і честь" отримала 19,1 млн грн, "Самопоміч" - 15,5 млн грн, "Свобода" - 10,9 млн грн, "Аграрна партія" - 6,7 млн грн.

Усі інші політичні сили отримали у свої виборчі фонди менше 5 млн грн.

Фінансові звіти показують, що з цих коштів політсили станом на 10 липня витратили 559,6 млн грн на агітацію.

Лідером за видатками стала партія "Слуга народу" - 96,9 млн грн. Далі йдуть "Радикальна партія" - 73 млн грн, "Голос" - 71,6 млн грн і "Українська стратегія" - 61,2 млн грн.

Представники Руху "Чесно" зазначили, що перелік витрат, які не потрапляють у фінансові звіти, є довгим: прихована реклама (джинса), соціологічні опитування, технологи, штаби партій, оплата роботи агітаторів, оплата роботи членів виборчих комісій тощо. Вони додали, що підрахувати точно, скільки партії витрачають поза офіційними фондами, практично неможливо.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-