Яке економічне майбутнє чекає на українців: тарифи, бюджети та енергетика. Публічна дискусія

Яке економічне майбутнє чекає на українців: тарифи, бюджети та енергетика. Публічна дискусія

Укрінформ
4 липня, 10:30 -   Пріоритети та плани нового парламенту 

Організатори: Виборча Рада UA; Реанімаційний Пакет Реформ.

Учасники: Ігор Бураковський - доктор економічних наук, голова правління Інституту економічних досліджень та політичних консультацій; Юлія Чеберяк - експертка з енергоефективності Громадянської мережі «ОПОРА»;  Валерій Пекар - викладач, громадський діяч; Олександр Пліва - головний експерт групи РПР Муніципальний розвиток; Євген Бистрицький - голова громадської ініціативи «Виборча Ради UA»;  Андрій Сек - МБО ЕПЛ; Дмитро Яблоновський - заступник директора Центру економічної стратегії; Сергій Марченко – представник політичної   партії «Українська стратегія»; Іван Мірошниченко - представник політичної   партії «Сила і честь»;  Галина Третьякова - представник політичної партії «Слуга народу»;  Сергій Соболєв - представник політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»;  представники політичної партії «Голос»:  Павло Кухта, Дмитро Романович, Аліна Свідерська;  представники політичної партії «Європейська Солідарність»: Ніна Южаніна, Наталія Бойко.

Питання до обговорення:

Пріоритети економічного розвитку та бюджетної політики.

Стосунки з міжнародними фінансовими організаціями.

Бачення шляхів демонополізації та деолігархізації.

Запровадження ринку сільськогосподарської землі.

Пенсійна реформа.

Реформа трудового законодавства.

Політика тарифів.

Реформа енергетичного сектору.

Охорона довкілля.

Довідково. Це друга з чотирьох публічних дискусій представників громадської ініціативи Виборча Рада UA та Реанімаційного Пакету Реформ з представниками партій щодо пріоритетів та планів нового парламенту. Цього разу обговорення присвячене економічним питанням та сталому розвитку.

Проєкт здійснюється Виборчою Радою UA за організаційної підтримки Школи політичної аналітики НаУКМА в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, а також за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» у співпраці з Реанімаційним Пакетом Реформ в рамках програми з інституційної розбудови Центру демократії та верховенства права, що здійснюється за фінансової підтримки Швеції.

Додаткова інформація за тел.: +380980536013; e-mail: shulimovstas@gmail.com (Станіслав Шулімов -  менеджер Школи політичної аналітики НаУКМА).

Підсумкові матеріали:

Представники шести партій в Укрінформі розповіли про плани реформування країни

Представники шести партій, які братимуть участь у парламентських виборах, розповіли про плани реформування країни у разі проходження до Верховної Ради.

Презентація та обговорення відбулося у рамках засідання “круглого столу”, організованого в Укрінформі Виборчою радою UA та Реанімаційним пакетом реформ.

“Ми дивимося на те, що заявляють уповноважені представники партій, те, що заявляє партія, йдучи на вибори, бо це ті обіцянки, які вона мусить виконувати. Ми думаємо, що громадянське суспільство візьме ці обіцянки на замітку і контролюватиме, наскільки вони виконуватимуться у наступному парламенті”, - сказав голова громадської ініціативи "Виборча ради UA" Євген Бистрицький.

Як зазначив представник політичної партії «Голос» Дмитро Романович, Україна має рухатися до наближення економічного зростання до рівня 5%, при цьому вкрай необхідно зберегти розумну взаємодію із Міжнародним валютним фондом, рухатися до поступового зниження боргового навантаження. ”Ми також виступаємо за зниження податків, ЄСВ, за перегляд податку на прибуток, але пріоритетом все ж таки має бути макроекономічна стабільність”, - сказав він.

Представник політичної партії "Європейська солідарність" Ніна Южаніна також переконана, що нині варто зосередитися на погашенні зовнішніх боргів, на розвитку економіки, але не через захмарні обіцянки. “Треба думати виконавчій владі над тим, як удосконалювати та надавати більше можливостей для розвитку середнього бізнесу в Україні. Тому що від дохідної частини можна буде говорити про бюджетну політику, враховуючи те, що у нас є певні витрати, які ми точно не зможемо скасувати або зменшити”, - додала чинний народний депутат.

Партія «Українська стратегія Гройсмана» планує дотримуватися того курсу, про який говорить її лідер. При цьому особлива увага буде зосереджена на залученні інвестицій в інфраструктуру, на розвитку нових сфер економіки. Ключовим також буде захист прав власності. “Продовження дерегуляції та розвиток бізнесу, стимулювання експортно орієнтованого виробництва продукції із високою доданою вартістю для того, щоб захоплювати свою частку на світових ринках, аби Україна була представлена там. Держава відіграє тут ключову роль”, - сказав член політсили Сергій Марченко.

За його словами, середньострокове бюджетне планування, зменшення зовнішнього боргового навантаження, розвиток внутрішнього ринку капіталу та продовження малої приватизації - питання, які дуже важливі для партії.

Представник партії «Сила і честь» Іван Мірошниченко наголосив на тому, що політсила виступає за введення податку на виведений капітал та планує кроки щодо виведення з тіні заробітних плат, збільшення інвестицій, а в тих сферах, де поки що неможливо залучити приватний капітал, пропонуватиме зосередити зусилля держави. “Наприклад, чому ми зараз не замовляємо приватні літаки, не робимо ракети тощо? Є військовий комплекс і треба фінансувати і будувати, і не боятися цього”, - додав політик.

На його переконання, зусилля також необхідно докласти для розвитку інфраструктурних проектів, будівництва доріг, підтримки вільного ринку землі для українців, розвитку ринку енергетики. ”У різних блоках та в різні часи наша доктрина має конкретні завдання та конкретні цифри, які ми реалізовуватимемо”, -запевнив політик.

Представник політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” Сергій Соболєв зазначив, що політсила також підтримує ідею приватизації, завершення реструктуризації НАК “Нафтогаз України”, збільшення видобутку вітчизняного газу, контролю за державними компаніями, зменшення розмірів державних боргів, рух на деолігархізацію. “Питання аграрної реформи та запуск ринку землі через максимальне стимулювання фермерських господарств”, - додав політик.

Представник політичної партії “Слуга народу” Галина Третьякова пропонує більше уваги приділяти розвитку домогосподарств. “Домогосподарство — це те, що народжує людський капітал, те, що створить зайнятість там, де держава не може цього зробити, наприклад, для людей з інвалідністю, для людей похилого віку”, - сказала вона.

Крім того партія виступає за деолігархізацію та приватизацію, має бачення щодо подальшого розвитку країни.

Це друга з чотирьох публічних дискусій представників громадської ініціативи Виборча рада UA та Реанімаційного пакету реформ з представниками партій щодо пріоритетів та планів нового парламенту.

Проєкт здійснюється Виборчою радою UA за організаційної підтримки Школи політичної аналітики НаУКМА в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, а також за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» у співпраці з Реанімаційним пакетом реформ у рамках програми з інституційної розбудови Центру демократії та верховенства права, що здійснюється за фінансової підтримки Швеції.

У Європейській солідарності вважають, що Україні згодом доведеться ухвалити рішення щодо поступового закриття шахт

Представниця політичної партії "Європейська Солідарність" Наталія Бойко вважає, що Україні згодом доведеться ухвалити рішення щодо поступового закриття шахт.

Про це вона сказала на засіданні круглого столу, організованого в Укрінформі Виборчою Радою UA та Реанімаційним Пакетом Реформ.

“Потрібно закривати поступово шахти, але обов’язково при цьому має відбуватися реструктуризація людського капіталу. Бо ті люди, які звільняються, повинні бути перенавчені. Проблема є, і не тільки в Україні. Стосовно цього, за соціологією, близько 60% людей не готові перепрофільовуватися і працювати інакше. Тобто, в один момент просто треба прийняти рішення і, наприклад, не набирати нових людей на шахти”, - сказала вона.

Бойко підкреслила, що велика кількість шахт є дотаційними, і говорити про їхню приватизацію немає сенсу, бо попит відсутній. Крім того, представниця політсили вважає, що державі варто бути готовою згодом, коли окуповані території Донбасу повернуться під контроль України, вкладати туди чимало коштів.

”На жаль, скоріше за все, екологічна ситуація там настільки складна, шахти підтоплені і однозначно треба буде докласти зусилля, щоб не допустити екологічної катастрофи”, - зазначила політик.

За прогнозом Бойко, із часом попит на вугілля буде зменшуватися, але “це питання десяти років”.

У партії “Сила і честь” не виключають приватизації “Укрзалізниці” в майбутньому

Представник партії “Сила і честь” Іван Мірошниченко не виключає можливості приватизації “Укрзалізниці” у майбутньому.

Про це він сказав під час круглого столу, організованого в Укрінформі Виборчою радою UA та Реанімаційним пакетом реформ.

“Що стосується приватизації, то треба продати все, що не стосується національної безпеки та критичної інфраструктури. Чим швидше, тим краще. Навіть мова може йти про Укрзалізницю. Тобто, певні речі залишити за державою, такі як колії й так далі, а все інше можна приватизувати”, - зазначив Мірошниченко.

У свою чергу представниця партії «Слуга народу» Галина Третьякова зазначила, що приватизація ряду державних підприємств буде корисною для самої держави. ”Ми вважаємо, що треба визначити такі підприємства і деякі підприємства можна продавати навіть за одну гривню, якщо вони сьогодні не мають попиту. Дохід, який ми будемо мати від приватизації, переважатиме ті збитки, які сьогодні є на цих підприємств”, - вважає вона.

Третьякова зауважила, що при цьому мають бути чіткі критерії щодо того, які саме ДП можна приватизовувати, а які - категорично ні.

Як повідомлялося, законодавством передбачено заборону на приватизацію "Укрзалізниці". 100% акцій цього підприємства належать державі і не підлягають відчуженню.

Відео з круглого столу:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-