Національний екзит-пол`2019 у день виборів. Другий тур

Національний екзит-пол`2019 у день виборів. Другий тур

Укрінформ
21 квітня 14:00 - Національний екзит-пол`2019 у день виборів. Другий тур

Організатори: Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва»; Укрінформ.

Учасники: Ірина Бекешкіна  – директор  Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва; Євген Бистрицький – голова Наглядової Ради проекту «Національний екзит-пол 2019», представник ГО «Виборча Рада UA»; Андрій Горбачик – член Наглядової Ради проекту «Національний екзит-пол 2019», декан факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Ольга Айвазовська  – голова правління Громадянської мережі «ОПОРА»; Тетяна Пясковська – PR-спеціаліст, асистент генерального директора КМІС.

Коротко. Прес-конференція, присвячена поточному звітуванню про перебіг процесу опитування респондентів на виході з виборчих дільниць, ймовірним проблемам та складнощам, що могли виникнути в інтерв’юерів під час збору даних, а також  інформуванню про те, як відбувається паралельний підрахунок голосів та збір даних від спостерігачів.

Національний екзит-пол під час президентських виборів 2019 проводиться Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва в рамках проекту «Національний екзит-пол 2019», що здійснюється за фінансової підтримки Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні, Представництвом Європейського Союзу в Україні, Міжнародним фондом «Відродження», Посольством Канади в Україні.

Зареєструватись можна за посиланням:  https://forms.gle/8VSrgYk3Kn8Lk6Z88

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Прес-конференція буде транслюватись онлайн на сайті Укрінформ за посиланням: https://www.ukrinform.ua/block-conferences та на головній сторінці сайту в блоці Прес-центр і на YouTube-каналі Укрінформ за посиланням: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

По закінченню онлайн-трансляції, відео з прес-конференції буде доступне за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1pxn9TNCCrcyxLZagSyx34h7XBTUbzLll?usp=sharing

Підсумкові матеріали:

Айвазовська: За даними паралельного підрахунку, явка виборців становить 25,7%

За даними паралельного підрахункуОПОРИ, явка виборці станом на 12:00 становила 25,7%.

Про це поінформувала голова правління Громадянської мережі "ОПОРА" Ольга Айвазовська під час прес-конференції в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

"За даними на 12-ту годину щодо явки виборців у межах всієї України – 25,7%, похибка для регіональної становить 1,4. Ми можемо говорити пропорційно окремих регіонах, що станом на 12 годину, за даними паралельного підрахунку, явка в центрі України становить 26,7%, на сході – 29,7%, на півдні – 28,2%, на західній Україні – 18,4%. Станом на зараз найвища явка в східних регіонах України, а найнижча – у західних", - зазначила Айвазовська.

Водночас вона зосередила увагу на репрезентативних даних щодо проблем і порушень виборчого процесу.

"Загалом можна оцінювати процес ранішнього засідання і до 12:00 як такий, що є більш прозорим і якісним з точки забезпечення виборчих прав і організації ходу голосування, ніж було навіть 31 березня 2019 року на першому турі голосування. Зокрема порушення щодо таємниці голосування у першому турі фіксувалися на рівні 5,7% дільниць – зараз 2,2% дільниць, тобто майже вдвічі менше громадяни розголошують зміст виборчого бюлетеня. Але ми бачили навіть, що один із кандидатів (Володимир Зеленський - ред.) продемонстрував на телекамери свій виборчий бюлетень. Ми сподіваємося, що органи правопорядку так само будуть реагувати як і щодо розголошення таємниці голосування, які здійснювалися 31 березня", - зазначила координатора ОПОРИ.

Вона нагадала, що за схожі порушення під час першого туру виборів було складено близько 200 протоколі, в тому числі й щодо народних депутатів. Так, парламентарії сплатили штраф близько 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто до 1700 грн.

"Якщо говорити про питання щодо порушень, пов’язаних із виборчими бюлетенями, наприклад в урні відсутній контрольний талон або бюлетені видаються однією особою, а за столом мають сидіти два члени виборчих комісій, або бюлетені видаються без паспортів, то відсутність таких порушень ми зафіксували на 96,4% дільниць, тобто дуже непоганий показник. На першому турі без порушень було 91% дільниць. Сьогодні є певний прогрес – принаймні, у відрізку часу з 08:00 до 12:00. Загалом немає проблем щодо виборчої документації", - додала Айвазовська.

Щодо фотографування виборчих бюлетенів, то за її словами, тенденція у цих порушеннях загалом залишається, але "вона скоріше близько до 2014 року, де на 1% дільниць фіксувалися такі порушення, у першому турі 31 березня 2,2%, зараз 0,9% дільниць".

"Очевидно, що певні превентивні заходи, які мали місце під час першого туру і реагування національної поліції на ці факти також позитивно вплинули на розуміння громадянами того, що є дозволено, а що – прямо заборонено законом", - сказала вона.

Водночас серед найбільш поширених випадків правопорушень, за даними спостерігачів ОПОРИ, є видача бюлетенів виборцям, яка не пред’явили паспорт. Айвазовська наголосила, що фіксація та документування 5% таких фактів може призвести до скасування результатів волевиявлення в межах однієї дільниці.

Окрім того, вона повідомила, що одна з дільниць в окрузі №60 у Донецькій області не розпочала свою роботу, внаслідок чого було порушено кримінальну справу.

"Загалом, підсумовуючи, можна сказати, що день голосування у проміжку до 12 години відбувається без системних порушень станом на зараз, які б могли б вплинути на кінцевий результат", - резюмувала голова правління Громадянської мережі "ОПОРА".

На шість дільниць не допустили інтерв’юерів Національного екзит-полу'2019

На шести виборчих дільницях України під час другого туру президентських виборів-2019 не дозволили працювати інтерв’юерам Національного екзит-полу, який проводиться Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Київським міжнародним інститутом соціології.

Про це заявив голова Наглядової ради національного екзит-полу'2019 Євген Бистрицький, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Що неприємно і що залежить від неосвіченості керівників виборчих дільниць, – за даними КМІС, на шість дільниць не допустили представників екзит-полу. Це невігластво, бо екзит-пол не працює всередині дільниць, а на виході з них. Також я хотів наголосити на тому, що незважаючи на результати голосування, кожен відсоток надзвичайно важливий – екзит-пол націлений на те, щоб не було фальсифікацій», – сказав Бистрицький.

Зі свого боку PR-менеджер КМІСу Тетяна Пясковська уточнила, що голова дільниці №210328 на Закарпатті заборонила працювати екзит-полу, хоча після пояснень робота інтерв’юерів була відновлена, при цьому передача даних не проводитиметься до 17:00. Схожа ситуація була й у Черкасах: на дільниці 711014 голова комісії не дозволила проводити екзит-пол: вона наполягала на пред’явленні інтерв’юерами бейджиків із фото та іменних листів.

Разом з тим вона уточнила, що опитування проводяться на 300 дільницях, тобто по 150 для кожної соціологічної компанії: КМІСу та Центру Разумкова.

«По дві-три особи працюють на кожній дільниці. Загалом задіяно близько 750 інтерв’юерів, які пройшли спеціальне навчання», - сказала Пясковська.

“Генеральна сукупність екзит-полу – виборці, які щойно проголосували на виборчих дільницях на території України. Хочу наголосити, що ми не опитуємо на таких спеціальних дільницях, як лікарні, тюрми, військові частини, закордонні дільниці та за винятком окупованих територій. Тобто ми опитуємо на територіях, які підконтрольні Україні. Вибірка буде репрезентативною для України в цілому і для чотирьох регіонів», – уточнила PR-менеджер КМІСу.

Обсяг вибірки становить близько 13 000 респондентів, а похибка опитування – не більше 2%.

Реалізація цього проекту проходить під контролем Наглядової ради, до складу якої увійшли лідери громадських організацій, провідні українські експерти та журналісти.

Член Наглядової ради національного екзит-полу'2019 Андрій Горбачик підкреслив, що результат, який надав екзит-пол у першому турі виборів, був максимально близьким до офіційних даних ЦВК.

«Наша мета під час візиту до виборчих дільниць була у тому, щоб перевірити, як реалізується вибірка, як працюють інтерв’юери. Ми спостерігали, зокрема, те, що багато людей самі хотіли взяти учать в опитуванні. При цьому головне, що інтерв’юери діяли відповідно до інструкцій», – зазначив він.

У свою чергу директор Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна зауважила, що Національний екзит-пол має незалежне фінансування, яке не пов’язане з жодною з політичних сил.

Голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська також звернула увагу, що наразі відсутні системні порушення, які могли б вплинути на результат голосування.

«Загалом, підсумовуючи, можна сказати, що день голосування у проміжку до 12 години відбувається без системних порушень станом на зараз, які б могли б вплинути на кінцевий результат», - уточнила вона.

Національний екзит-пол здійснюється за фінансової підтримки міжнародних донорів: Програми сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-