Перебіг  повторного голосування на виборах Президента України

Перебіг повторного голосування на виборах Президента України

Укрінформ
22 квітня 10:30 - Порушення в день голосування та результати паралельного підрахунку голосів

Організатор: Громадянська мережа «ОПОРА».

Учасники: Ольга Айвазовська - голова правління Громадянської мережі «ОПОРА»;  Олександр Неберикут - аналітик Громадянської мережі «ОПОРА»; Олександр Клюжев - аналітик Громадянської мережі «ОПОРА».

Коротко. Учасники прес-конференції розкажуть про зафіксовані порушення виборчого законодавства у день голосування, під час підрахунку голосів та передачі виборчої документації з дільниць до окружних виборчих комісій.

Також експерти презентують результати проведеного паралельного підрахунку голосів (PVT - parallel vote tabulation).

Додаткова інформація за тел.: 044 591 44 44, e-mail:  info@opora.org.ua.

Підсумкові матеріали:

В ОПОРІ назвали три найпоширеніші порушення у другому турі виборів

Найбільш типовими порушення виборчого законодавства під час повторного голосування на виборах Президента України були видача бюлетенів без паспортів, демонстрація вже заповнених бюлетенів виборцями та спроби фотографування бюлетенів.

Про це заявив аналітик Громадянської мережі “ОПОРА” Олександр Неберикут під час прес-конференції в Укрінформі.

“Як і на голосуванні у межах першого туру, є основні три типи порушень, які фіксуються спостерігачами. Перший, найчастіший, стосується спроби видачі бюлетеня без пред’явлення належних документів - мова йде про паспорт громадянина України. Такі випадки були зафіксовані на 5,5 % дільницях станом на вчора”, - зазначив він, додавши, що 31 березня випадки видачі бюлетенів без паспорту траплялися на 14,5 % дільниць.

Інший тип порушень, за словами експерта, полягає в зумисному розголошенні виборцями таємниці голосування шляхом демонстрування бюлетенів. Неберикут розповів, що такі ситуації зафіксовані на 5% виборчих дільниць, тоді як у першому турі їх було удвічі більше.

Третім видом порушень аналітик назвав спроби фотографування бюлетеня, які були зафіксовані на 3,3% виборчих дільниць.

Водночас він запевнив, що робота самих виборчих комісій була якісною.

“Наші спостерігачі повідомили й констатували той факт, що на 99% виборчих дільниць послідовно і чітко дотримувалися процедури підрахунку голосів, порядку підрахунку голосів”, - відзначив він.

У свою чергу голова правління ОПОРИ Ольга Айвазовська підкреслила, що дані про відсутність на переважній більшості дільниць порушень під час підрахунку голосів є великим досягненням.

“Такі дані, як 1% дільниць, на яких наші спостерігачі фіксували порушення процедури підрахунку або лише на 1,5 % виборчих дільниць до протоколу було внесено окрему думку членами комісії від двох суб’єктів виборчого процесу, є насправді великими досягненням. Як би там не було, демократія — це процедури і ми щасливі, що уже на рівні їх забезпечення є належний прогрес”, - зауважила вона.

Разом з тим, аналітик ОПОРИ Олександр Клюжев нагадав, що процес повторного голосування на президентських виборах відповідав базовим стандартам, але такий етап передвиборчої кампанії як агітація супроводжувався суттєвими проблемами.

“Ця кампанія подарувала українському парламенту додаткове серйозно подумати про удосконалення Кримінального кодексу України, законів про вибори різних рівнів, у тому числі у частині легалізації фактичних витрат кандидатів на пост Президента України або інших учасників виборів на кадрове і логістичне забезпечення”, - сказав він.

При цьому Клюжев наголосив, що Центральна виборча комісія у цілому продемонструвала належний рівень готовності відповідати на виклики у виборчому процесі.

Як повідомлялося, в Україні 21 квітня проводилося повторне голосування на чергових виборах Президента України.

Для проведення виборів було утворено 199 територіальних виборчих округів та один закордонний виборчий округ, а також близько 30 тисяч дільничних виборчих комісій. За кордоном було утворено 101 виборчу дільницю.

Явка виборців становила 62,07%.

Другий тур президентських виборів відбувся із належним дотриманням законодавства і міжнародних стандартів — ОПОРА

Повторне голосування на виборах Президента України пройшло без системних порушень у відповідності до норм українського законодавства та міжнародних стандартів.

Про це заявила голова правління Громадянської мережі “ОПОРА” Ольга Айвазовська під час прес-конференції в Укрінформі.

“У цілому ми хочемо оцінити день виборів як такий, що відбувся у безконфліктний спосіб із належним дотриманням норм законодавства про вибори Президента та у відповідності до міжнародних стандартів”, - зазначила вона.

За її словами, системних порушень, які могли би вплинути на кінцевий результат волевиявлення виборців, зафіксовано не було.

“Отже, день виборів пройшов на високому рівні й кількість порушень і тип їхній насправді мало відрізняються порівняно з першим туром виборів, але тенденція є позитивною, тобто відсотково кількість дільниць, на яких зафіксовано нашими спостерігачами порушення, є значно меншою”, - підкреслила Айвазовська.

Як повідомлялося, в Україні 21 квітня проводилося повторне голосування на чергових виборах Президента України.

Для проведення виборів було утворено 199 територіальних виборчих округів та один закордонний виборчий округ, а також близько 30 тисяч дільничних виборчих комісій. За кордоном було утворено 101 виборчу дільницю.

Явка виборців становила 62,07%

Відео з прес-конференції:

 

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-