Моніторинг дотримання виборчих прав громадян під час виборів Президента України

Моніторинг дотримання виборчих прав громадян під час виборів Президента України

Укрінформ
21 квітня 16:00 - Моніторинг дотримання виборчих прав громадян під час виборів Президента України

Спікер: Людмила Денісова - Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Підсумкові матеріали:

Омбудсмен: На більш як 50% із 77 перевірених виборчих дільниць зафіксовано порушення виборчих прав

На 41 виборчій дільниці із 77-ми перевірених представниками українського омбудсмена зафіксовані порушення виборчих прав громадян.

Про це поінформувала Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова під час брифінг щодо моніторингу дотримання виборчих прав громадян під час виборів Президента України, що відбувся в Укрінформі.

«Ми запланували моніторингові візити до 163 виборчих дільниць, щоб охопити 38 дільниць, щодо яких були скарги від громадян щодо порушення виборчих прав. Повторні моніторинги вже проведені на 18-ти дільницях, на семи з яких не було усунено порушення та виявлено наявність повторних. Це, перш за все, проблеми стосовно доступу осіб із інвалідністю до місць голосування, а також недостатність кількість кабін і скриньок для голосування. Станом на 15:00 нами зроблений моніторинг на 77 виборчих дільницях, і виявлені порушення на 41 дільниці, тобто практично більше ніж на 50% нами зафіксовано порушення. Це в усіх регіонах України», – пояснила Денісова.

Конкретизуючи основні порушення, омбудсмен зазначила, що на 35% перевірених дільницях немає доступу для голосування особам із інвалідністю та іншим маломобільним категоріям громадян.

«Це, перш за все, відсутність кабін для можливості розташування інвалідного візка, відсутність пандуса, поручнів. Приміщення виборчих дільниць знаходяться не на першому поверсі, а на другому, і через відсутність ліфта люди не можуть потрапити до дільниці», – сказала Денісова.

Водночас фактично на 20% від перевірених дільниць, за даними омбудсмена, спостерігаються порушення вимог щодо приміщення виборчих дільниць.

«Кількість кабін для таємного голосування та кількість виборчих скриньок для голосування не відповідають нормам закону», – уточнила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Порушень на дільницях у районі проведення ООС не зафіксовано – Денісова

Представники Уповноваженого Верховної Ради з прав людини не виявили порушень на спеціальних виборчих дільницях у зоні проведення операції Об’єднаних сил, де під час другого туру виборів мають можливість проголосувати українські військовослужбовці.

Про це повідомила українська омбудсмен Людмила Денісова на брифінгу щодо моніторингу дотримання виборчих прав громадян під час виборів Президента України, що відбувся в Укрінформі.

«Ми вперше зараз моніторили дотримання виборчих прав військовослужбовців на спеціальних виборчих дільницях у районі проведення операції Об’єднаних сил. Там створено 80 спеціальних виборчих дільниць. Ми запланували візити до 13-ти. І вже всі 13 виборчих дільниць нами на цей час перевірено. В принципі жодних порушень не зафіксовано, тобто заяв і скарг про порушення виборчого права працівниками не надано», – зазначила Денісова.

Водночас вона звернула увагу на необхідність законодавчого врегулювання, що надасть можливість військовослужбовцям здійснювати волевиявлення в зоні ООС за наявності відповідних посвідчень.

«Є прохання від військовослужбовців, і ми обов’язково будемо реагувати, коли підбиватимемо підсумки наших моніторингових візитів: військовослужбовці просять внести зміни до закону та надати право тим із них, хто виконує обов’язки в районі проведення ООС, голосувати за посвідченням особи військовослужбовця, а не за паспортом громадянина України», – сказала вона.

За словами Денісової, є випадки, коли з певних причин у військових на передовій немає паспорта, а тому практично вони позбавляються права проголосувати.

Відео з прес-конференції:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-