Єврокомісія отримала запит від України про консультації щодо Nord Stream 2

Єврокомісія отримала запит від України про консультації щодо Nord Stream 2

Укрінформ
Єврокомісія підтвердила отримання від України офіційного запиту на проведення консультацій у зв’язку з оголошеною домовленістю між США і Німеччиною щодо завершення будівництва російського газопроводу «Північний потік -2».

Про це у п’ятницю у Брюсселі під час брифінгу заявила речниця Єврокомісії Набіла Массралі, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

“Ми підтверджуємо отримання ноти від Міністерства закордонних справ України, в якій наші партнери надсилають запит про консультації відповідно до статей 274 та 338 Угоди про асоціацію ЄС-Україна. Ці статті стосуються співробітництва у сфері інфраструктури та статті щодо енергетики у вимірі торгівлі в рамках ПВЗВТ (Поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі), а також енергетичного співробітництва в рамках економічної та секторальної співпраці. Зараз ми проводимо внутрішню роботу з цим запитом», - зауважила речниця Єврокомісії.

Читайте також: Україна втрачатиме щороку $1,5 мільярда через Nord Stream 2 - Милованов

Як повідомлялось, 21 липня уряди США і ФРН оприлюднили спільну декларацію, в якій виклали позицію щодо завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2». Документ вже викликав багато критики, в тому числі з боку України. Міністерство закордонних справ України оголосило про те, що направило офіційні запити на проведення консультацій з Німеччиною і ЄС, що передбачені положеннями Угоди про асоціацію.

"Північний потік-2" — це російський газопровід, який будується в обхід України. Його прокладають дном Балтійського моря з Росії до Німеччини. Вартість будівництва оцінюють у 9,5 млрд євро. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ "Газпром". У грудні 2019 року будівництво призупинили через санкції США. Тоді газопровід був побудований на 96%.

Читайте також: Основна боротьба ще попереду – Макогон про угоду щодо «Північного потоку - 2»

Нова адміністрація США заявила про неможливість зупинити будівництво газопроводу на цьому етапі.

У свою чергу Єврокомісія нагадала, що у випадку завершення газопроводу на нього будуть поширюватися положення так званої Газової директиви ЄС, яка не допускає монопольного використання таких інфраструктурних об’єктів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-