Зурабішвілі назвала окупацію спільним болем Грузії та України

Зурабішвілі назвала окупацію спільним болем Грузії та України

Укрінформ
Окупація — це спільний біль і України, і Грузії, шкода для них та виклик.

Про це заявила президентка Грузії Саломе Зурабішвілі на спільній з Президентом України Володимиром Зеленським пресконференції в Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це біль наших країн. Це шкода і це виклик. Завдання Грузії — деокупація і з цього боку формування нових стратегій”, - зауважила вона.

Зурабішвілі серед стратегій вказала відновлення кордонів та захист прав людини.

Читайте також: Зеленський: Україну й Грузію єднають цілі щодо вступу в ЄС і НАТО

Вона також зазначила, що Грузія дуже добре розуміє тяжкий стан справ в Україні, а саме окупацію Криму і дії у східній частині України з боку Росії.

“Я хочу скористатися цією нагодою та сім’ям загиблих військових висловити свої співчуття та підтримку грузинського народу”, - сказала політик.

Зурабішвілі наголосила, що “не можна, щоб були продовжені щоденні провокації з боку Росії”. Вона підкреслила, що шлях Грузії до деокупації є мирним.

“У цього напрямі Грузія зробила свою заяву. Грузія відмовилася від використання будь-якої сили. Я хочу закликати Росію пройти такий самий шлях в цьому регіоні і в усьому світі”, - зауважила Зурабішвілі.

Вона також звернула увагу на безальтернативність стабілізації і діалогу. “Діалогу потрібна деескалація і я хочу дуже яскраво про це зазначити, щоб із Києва це було сказано. В умовах ескалації не будуть знайдені будь-які шляхи подолання конфлікту між країнами”, - підкреслила Президент Грузії.

Читайте також: Кримська платформа: Зеленський розраховує на активну співпрацю з Грузією щодо безпеки в Чорному морі

Політик також акцентувала на важливості підключення європейських і американських партнерів до подолання конфлікту. Зурабішвілі додала, що така підтримка існує і буде існувати.

Як повідомляв Укрінформ, Президент Грузії Саломе Зурабішвілі 23 червня перебуває з офіційним візитом в Україні. Крім перемовин з Президентом України Володимиром Зеленським заплановані також її зустрічі з Прем'єр-міністром Денисом Шмигалем і Головою Верховної Ради Дмитром Разумковим.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-