Конституційна криза: Венеціанська комісія відповість на запит Зеленського у грудні

Конституційна криза: Венеціанська комісія відповість на запит Зеленського у грудні

Укрінформ
У Комісії Ради Європи за демократію через право (Венеціанська комісія) планують у грудні 2020 року оприлюднити думку про конституційну ситуацію в Україні на терміновий запит Президента Володимира Зеленського.

Як передає власний кореспондент Укрінформу, така інформація розміщена на сайті Комісії.

25 жовтня Президент України Володимир Зеленський звернувся до Венеціанської комісії із запитом здійснити термінову оцінку ситуації, викликаної рішенням КСУ від 27 жовтня, та надати висновок щодо стану антикорупційного законодавства з урахуванням цього рішення.

Глава держави, зокрема, просить Комісію надати висновок щодо ухвалення рішення суддями Конституційного Суду України за наявності можливого конфлікту інтересів, щодо додержання КСУ процедури розгляду справи та ухвалення рішення, зокрема стосовно його обґрунтованості та дотримання меж конституційного подання.

Читайте також: Через рішення КСУ про е-декларації уже закрили справ на 30 мільйонів

27 жовтня 2020 року Конституційний Суд визнав неконституційними положення законодавства, згідно з якими осіб, які вказали недостовірні відомості в деклараціях, можна було притягнути до відповідальності.

Усі справи щодо недостовірного декларування, в яких суди ще не ухвалили вердикт на момент рішення КСУ, будуть закриті.

Раніше Венеціанська комісія на запит української сторони заявила про готовність надати експертну допомогу в пошуку збалансованого комплексного рішення для швидкого та ефективного розв’язання кризи, яка виникла у системі діяльності антикорупційних органів в Україні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-