Зеленський назвав перемогою отримання $2,9 мільярда компенсації від Газпрому

Зеленський назвав перемогою отримання $2,9 мільярда компенсації від Газпрому

Укрінформ
Президент України Володимир Зеленський привітав отримання НАК "Нафтогаз України" $2,9 млрд компенсації від Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу.

Про це він зазначив у Facebook.

"Ще одна перемога. Для когось, може, й маленька. А для країни – велика. НАК "Нафтогаз України" отримав від "Газпрому" $2,9 млрд компенсації за рішенням Стокгольмського арбітражу. Гроші вже на українських рахунках – відповідно до досягнутих домовленостей", - повідомив Зеленський.

Читайте також: Газпром виплатив Україні $2,9 мільярда за рішенням Стокгольмського арбітражу

Як повідомляв Укрінформ, Україна отримала 2,918 млрд дол. США від Газпрому на виконання рішення Стокгольмського арбітражу.

28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітражний трибунал ухвалив рішення на користь Нафтогазу в спорі з Газпромом.

Трибунал підтвердив порушення Газпромом зобов’язань щодо обсягів транзиту та присудив компенсацію в розмірі 4,63 млрд дол. За цим рішенням Газпром мав сплатити Нафтогазу близько 2,56 млрд дол., з урахуванням остаточного розрахунку за газ, поставлений в 2014 та 2015 роках.

Першу частину компенсації - 2,1 млрд дол. з присуджених 4,63 млрд дол. Нафтогаз отримав у вигляді газу, що був поставлений Газпромом у 2014 році. Нафтогаз відобразив цю частину виграшу у звітності за 2017 рік і сплатив відповідні податки і дивіденди до державного бюджету у 2018 році.

Фото: president.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-