Німеччина за п'ять років надала Україні €1,4 мільярда допомоги — ЗМІ

Німеччина за п'ять років надала Україні €1,4 мільярда допомоги — ЗМІ

Укрінформ
Німеччина з початку конфлікту на сході України надала Києву фінансову допомогу розміром майже 1,4 мільярда євро.

Про це повідомляє інформаційна агенція dpa з посиланням на дані уряду ФРН, інформує DW.

Зокрема, зазначається, що лише на співпрацю в галузі розвитку з 2014 року було направлено 544 мільйони євро. Окрім того, розмір гуманітарної допомоги Україні від німецького уряду склав 110 мільйонів євро, також ФРН надала кредити на загальну суму 500 мільйонів євро. Ще 25 мільйонів євро були витрачені на заходи щодо стабілізації ситуації, в тому числі моніторинг конфлікту на Донбасі. Згідно з оновленими даними Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), Німеччина є третім за величиною донором України після Євросоюзу і США.

У Брюсселі, своєю чергою, також заявили про значну підтримку, яка була надана Україні. Зокрема, з 2014 року Євросоюз і європейські фінансові інститути спрямували понад 15 мільярдів євро у вигляді грантів і позик для підтримки процесу реформ в Україні з чіткими умовами для подальшого прогресу.

Як повідомлялося, президент США Дональд Трамп 25 вересня закликав ряд країн ЄС, зокрема Німеччину та Францію, збільшити розмір їхньої допомоги Україні. Також під час телефонної розмови з главою Української держави Володимиром Зеленським в липні цього року Трамп критикував Берлін, наголосивши, що влада ФРН нічого не робить для Києва.

Читайте також: Німецькі ЗМІ не пройшли повз висловлювань президентів США та України щодо Меркель

"Ми багато робимо для України, витрачаємо багато зусиль і часу. Набагато більше, ніж європейські країни; вони повинні допомагати вам більше. Німеччина не робить для вас майже нічого... Анґела Меркель говорить про Україну, але нічого не робить", - сказав Трамп у розмові з Зеленським, йдеться у стенограмі їхньої бесіди.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-