Україна не відправлятиме делегацію на найближчу сесію ПАРЄ - Яременко

Україна не відправлятиме делегацію на найближчу сесію ПАРЄ - Яременко

Укрінформ
Українська парламентська делегація у ПАРЄ не буде присутня на найближчій сесії Парламентській асамблеї Ради Європи
Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Богдан Яременко у Facebook.

"Не маючи іншої нагоди реагування на порушення цією організацією власних принципів і зіткнувшись із достатньо відвертим ігноруванням її інтересів, Україна наразі утримається від відрядження своєї делегації на найближчу сесію ПАРЄ", - заявив він.

За його словами, депутати зосередяться на підготовці української делегації та проведенні консультацій з іншими державами членами Ради Європи з метою вироблення плану повернення довіри до ПАРЄ.

"Цей підхід підтримала переважна більшість фракцій українського парламенту", - зазначив Яременко.

Як повідомляв Укрінформ, головою української делегації в ПАРЄ обрано депутатку від "Слуги народу" Єлизавету Ясько.

17 вересня було визначено склад постійної делегації в Парламентську асамблею Ради Європи, до якої увійшли: від "Слуги народу” - Марина Бардіна, Олександр Мережко, Марія Мезенцева, Леся Забуранна, Сергій Кальченко, Єлизавета Ясько, Юлія Овчинникова. Від фракцій "Опозиційної платформи — За життя” - Юлія Льовочкіна, "Батьківщини” - Сергій Соболєв, "Європейської солідарності” - Олексій Гончаренко, "Голосу” - Леся Василенко, а від депутатської групи "За майбутнє” - Дмитро Лубінець.

Читайте також: Рада визначилася зі складом делегації у ПАРЄ

Як повідомлялося, ПАРЄ позбавила російську делегацію права голосу у квітні 2014 року через анексію Криму. Оскільки Москва не виконала жодної вимоги відповідних резолюцій Асамблеї, санкції проти РФ продовжувалися кілька разів. На знак протесту російські депутати не брали участі в роботі Асамблеї з 2016 року. Влітку 2017 року Москва припинила сплачувати внески до бюджету Ради Європи, пояснюючи це тим, що делегація Держдуми РФ не має повноцінних прав у ПАРЄ. З'явився варіант, що Росія взагалі покине ПАРЄ. Після цього почали говорити, що неучасть Росії в ПАРЄ обмежує права російських громадян, зокрема неможливість оскарження рішень російського суду в ЄСПЛ.

У підсумку в ніч проти 25 червня 2019 року ПАРЄ ухвалила резолюцію, яка дозволила делегації РФ вже 25 червня повернутися в асамблею. Ця резолюція виключає повторне введення серйозних санкцій проти російських депутатів. У відповідь на це делегації Латвії, Литви, Естонії, Словаччини, України, Грузії та Польщі залишили залу засідань.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-