Вілкула й Колєснікова суд віддав на поруки на час слідства

Вілкула й Колєснікова суд віддав на поруки на час слідства

Укрінформ
Колишніх народних депутатів з фракції «Опозиційного блоку» Олександра Вілкула та Дмитра Колєснікова, яких підозрюють у протиправній передачі в оренду землі та відчуженні держмайна, Жовтневий райсуд Дніпра віддав на поруки на час досудового розслідування.

Про це кореспонденту Укрінформу повідомили у Жовтневому районному суді міста Дніпро.

«Суд постановив віддати їх на поруки на час досудового розслідування», - зазначили у суді.

У ЗМІ повідомлялось, що засідання раптово призначили напередодні ввечері. Інформація щодо дати і часу старанно приховувалася від преси.

Водночас, як повідомили у пресслужбі прокуратури Дніпропетровської області, представники прокуратури просили заарештувати підозрюваних у махінаціях з цільовим призначенням земельних ділянок площею 21 гектар.

Як повідомляв Укрінформ, 16 жовтня 2018 року Верховна Рада VIII скликання не підтримала подання Генпрокуратури на зняття недоторканності зі співголови фракції партії "Опозиційний блок" Олександра Вілкула та не дала дозволу на притягнення його до кримінальної відповідальності. Також ВР не підтримала подання ГПУ щодо притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Дмитра Колєснікова (фракція "Опозиційний блок").

Читайте також: Ексдепутатам Вілкулу і Колеснікову повідомили про підозру — Луценко

Тодішній генпрокурор Юрій Луценко назвав це “днем ганьби ВР”.

8 жовтня 2018 року Комітет ВР VIII скликання з питань регламенту визнав законним подання Генпрокуратури про притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Вілкула, якого підозрюють у земельних махінаціях. Слідство зібрало докази, що Вілкул сприяв протиправній передачі в оренду ПАТ "Орджонікідзевський гірничо-збагачувальний комбінат" земельних ділянок, які були колективною власністю колгоспу. Слідство вважає, що внаслідок зловживання службовим становищем народний депутат Олександр Вілкул завдав збитків держбюджету України на 15 млн грн.

Також регламентний комітет визнав законним подання ГПУ на Колєснікова. За даними слідства, Колєсніков, перебуваючи на посаді очільника Агентства держмайна, у 2014 році підписав документи, відповідно до яких були відчужені два цехи Науково-дослідного та конструкторсько-технологічного інституту трубної промисловості ім. Я.Ю. Осади. У результаті це держпідприємство втратило можливість виготовляти ракети "Смерч", "Ураган" і "Град".

Повідомлено про підозру і розпочато розшук Олександра Вілкула та Дмитра Колєснікова 5 вересня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-