Купівля винищувачів у США дасть Україні значні переваги — генерал ВПС

Купівля винищувачів у США дасть Україні значні переваги — генерал ВПС

Укрінформ
Використання американських військових літаків може дозволити досягти високої операційної сумісності із повітряними силами США, і Україні варто брати до уваги цей фактор при визначенні, які нові літаки закуповувати для власних повітряних сил.

Про це заявив у п’ятницю на брифінгу у Нью-Йорку генерал-лейтенант Джеффрі Гарріджіан, командувач повітряних сил США у Європі, відповідаючи на питання власного кореспондента Укрінформу.

“Одна з найбільш важливих сфер нашої роботи по всій Європі — підвищення операційної сумісності. Звісно, Повітряні Сили України роблять власний аналіз, визначаючи, які рішення доцільніші. Безумовно, частиною цього процесу пошуку рішень має бути фактор повітряних спроможностей США, з урахуванням можливостей операційної сумісності”, - заявив він.

Читайте також: Командувач повітряних сил США у Європі розповів про успішну взаємодію з Україною

Генерал-лейтенант Гарріджіан переконаний, що ухвалюючи рішення про закупівлю нової техніки, увага насамперед загострюється на аналізі тих бойових завдань, які будуть ставитися повітряним силам. Він впевнений, що дискусія щодо закупівлі нових літаків в Україні стосуватиметься саме цієї теми. 

“Що дає американський літак? Потенціал для операційної сумісності із США. Дуже легкої сумісності. І коли йтиметься про тактичне виконання (завдань - ред.), це дуже-дуже важливо. Це була б особливо важлива спроможність, на яку (Україні - ред.) варто звернути увагу у процесі вибору опцій”, - підсумував він.

Читайте також: Польща хоче $2,25 мільярда знижки на американські винищувачі F-35

Як повідомляв Укрінформ, раніше президент аналітичного центру Jamestown Foundation (США) Глен Говард розповів, що знає про розмови щодо можливої зацікавленості України у придбанні американських винищувачів F-15 і вважає, що такий крок був би суттєвим посиленням стратегічного партнерства з Україною з боку США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-