Реалізація євроінтеграції урядом залежить від ефективності парламенту – Кулеба

Реалізація євроінтеграції урядом залежить від ефективності парламенту – Кулеба

Укрінформ
Кабінет міністрів та Верховна Рада будуть тісно співпрацювати в напрямку оперативного розгляду та першочергового ухвалення євроінтеграційних законопроєктів.

Про це домовилися віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба та голова комітету ВРУ з питань інтеграції з ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе на засіданні комітету, повідомляє Урядовий портал.

«Курс на зближення України з Євросоюзом – незмінний. На цьому шляху уряд та парламент не просто союзники, вони – єдине ціле», - зазначив віцепрем'єр-міністр.

Він наголосив, що вбачає своєю основною задачею продовження та посилення позитивних досягнень щодо виконання Угоди про асоціацію та започаткованих процесів секторальної інтеграції з ЄС.

Представник Уряду підкреслив, що наразі динаміка розвитку торгівлі України з ЄС дуже висока і випереджає можливості Угоди про асоціацію.

Кулеба також наголосив, що спільна робота щодо ухвалення євроінтеграційних законопроєктів має бути побудована у найоптимальніший спосіб. Він запропонував згрупувати законопроєкти за їхньою метою та тематикою. Віцепрем'єр-міністр також підтримав ініціативу Климпуш-Цинцадзе щодо посилення інституційної спроможності комітету в частині експертизи та аналізу парламентських законодавчих актів на відповідність праву ЄС.

Він також закликав членів комітету бути «адвокатами євроінтеграції у своїх фракціях» та пояснювати парламентаріям важливість оперативного та якісного розгляду законів, необхідних для виконання Угоди про асоціацію і наближення усіх сфер життя українців до стандартів ЄС. Урядовець запропонував уповноважити окремих людей як з боку комітету, так і з боку своєї служби для координації спільної роботи.

Читайте також: Уряд призначив свою представницю у Раді

За словами Климпуш-Цинцадзе, наразі 67 законопроєктів є пріоритетними і потребують термінового опрацювання Урядовим офісом з тим, щоб розглянути їх разом з висновками офісу на найближчому засіданні Комітету. Кулеба наголосив на тому, що також необхідна експертиза законопроєктів з боку кожного профільного міністерства.

Він підкреслив, що успіх реалізації урядом курсу на європейську та євроатлантичну інтеграцію великою мірою залежить від ефективності парламенту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-