Парубій відкрив Х сесію Міжпарламентської асамблеї України, Литви і Польщі

Парубій відкрив Х сесію Міжпарламентської асамблеї України, Литви і Польщі

Фото, відео
Укрінформ
У Києві розпочалася Х сесія Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Маю честь відкрити роботу ювілейного десятого засідання Міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща. З особливою приємністю хотів би привітати в Києві наших литовських і польських колег, які прибули до України для участі в цьому важливому заході. Тема нашого засідання "Безпека. Розвиток. Демократія. Сильні разом", - зазначив спікер.

За його словами, ця тема продиктована викликами сьогодення, перед якими опинились і Україна, і Польща, і Литва.

Читайте також: Дочасні вибори-2019: яких “сюрпризів” чекати на етапі з’їздів

"Ми всі переконалися, наскільки важливою є єдність у протистоянні агресивній політиці Росії, яка й надалі прагне підірвати цілісність і солідарність усього демократичного світу. Ми маємо однозначно заявити, що на сьогодні перед нами стоїть лише одна загроза, яка пов'язана з Росією", - уточнив Парубій.

Він також наголосив, що Литва і Польща продовжують виступати за необхідність не лише подовження, а й посилення санкційного тиску на країну-агресора. "Вони ведуть для цього активну роботу з державами-членами ЄС і НАТО, у тому числі - по міжпарламентській лінії. Ми, українці, це дуже високо цінуємо - і з часів Майдану, і в часи АТО, і сьогодні ми найбільше отримуємо підтримку від Польщі та Литви", - зазначив Парубій.

Він висловив сподівання, що Польща та Литва, як надійні та свідомі партнери України, й надалі докладатимуть усіх зусиль задля відновлення безпеки і міжнародного права в регіоні. Особливі сподівання, за його словами, українська сторона покладає на роботу Польщі в Раді безпеки ООН у 2018-2019 роках і, зокрема, на головування держави у цій міжнародній організації у серпні цього року.

"На мою думку, спільними зусиллями ми здатні протистояти спробам Росії дестабілізувати ситуацію на всьому європейському континенті", - сказав спікер.

Голова ВР також зазначив, що розраховує на взаємодію держав у рамках парламентських формувань, особливо ПА НАТО та ПАРЄ.

Десята Сесія МПА "Безпека. Розвиток. Демократія. Сильні разом" в Києві / Фото: Павло Багмут, Укрінформ

"Рішення про повернення Росії до Ради Європи ми розцінюємо як прояв безсилля з боку окремих європейських країн і вважаєм небезпечним кроком заохочення агресора. Ми твердо знаємо, що Путін розуміє тільки мову сили... Як тільки було заявлено на мінській групі, що Україна розглядає варіант не стріляти у відповідь російському агресору, в ту ж ніч була здійснена агресивна атака на українські позиції", - підкреслив Парубій.

Спікер подякував керівництву Литви за однозначну позицію щодо непідтримання декларації Комітету міністрів Ради Європи 17 травня. Водночаc, додав він, Україна розраховує на підтримку депутатів обох союзних держав у ПАРЄ з метою недопущення скасування санкцій із делегації РФ.

Як повідомляв Укрінформ, 17 травня Комітет міністрів Ради Європи на рівні глав МЗС на річній сесії у Гельсінкі підтримав позицію, що усі країни-члени повинні мати право брати участь у статутних органах організації, включаючи Парламентську асамблею, а також мають голосувати на виборах нового генерального секретаря Організації у червні.

Водночас рішення Комітету міністрів ще має затвердити у червні ПАРЄ.

ПАРЄ у квітні 2014 року запровадила санкції проти РФ, позбавивши російську делегацію права голосу. У червні 2017 року Росія вдалася до фінансового шантажу РЄ, припинивши сплачувати внески.

Нині у Раді Європи діє потужне лобі на чолі із Німеччиною і Францією, яке намагається повернути РФ до ПАРЄ, незважаючи на порушення Москвою норм міжнародного права, продовження агресії проти України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-