Коаліція налічувала 227 депутатів до виходу

Коаліція налічувала 227 депутатів до виходу "Народного фронту" — Парубій

Укрінформ
Парламентська коаліція налічувала 227 народних депутатів до виходу з неї фракції "Народний фронт".

Про це журналістам розповів Голова Верховної Ради Андрій Парубій, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"На запит Конституційного Суду ми зробили таким чином: подивилися стенограму, коли було оголошено склад коаліції, - там було 302 депутати. Тобто це 301 з усіх фракцій (які ввійшли до складу коаліції - ред.) і один позафракційний. Потім ми підняли всі заяви, які протягом того часу надходили про вихід із коаліції... І якщо підняти всі заяви, які були, наголошую, до п’ятниці (17 травня – ред.) і підсумувати, то виходить 227", - пояснив Парубій.

Відповідну аргументацію спікер подав і до КС на закріплення позицій щодо неконституційності указу Президента України Володимира Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради 8 скликання і оголошення позачергових парламентських виборів.

Водночас він зауважив, що "ніколи не мав списків членів коаліції".

При цьому, Голова ВР уточнив, що деякі народні депутати, котрі заявляли про свій вихід із коаліції, так і не зареєстрували відповідних заяв.

"Багато з тих, які публічно говорили, що вони не в коаліції, насправді ніколи не писали заяв, не прийшли і зареєстрували їх", - зазначив Парубій.

Відповідно до чинного законодавства коаліція у Верховній Раді має налічувати 226 народних депутатів.

Як повідомляв Укрінформ, 17 травня парламентська фракція "Народний фронт" оголосила про вихід із коаліції у Верховній Раді. Відповідно до законодавства з цього дня мав початися відлік одного місяця, передбаченого на формування нової коаліції.

Читайте також: Вибори скасують, якщо указ про розпуск ВР визнають неконституційним до 21 липня — депутат

Президент Володимир Зеленський 20 травня під час інавгураційної промови оголосив про розпуск парламенту. 21 травня, він підписав указ про дострокове припинення повноважень парламенту та призначення виборів на 21 липня. 23 травня, указ набув чинності після опублікування в "Урядовому кур’єрі".

24 травня "Народний фронт" вніс до КСУ подання з 62 підписами народних депутатів про неконституційність указу Президента про дострокове припинення повноважень ВР.

4 червня Велика палата Конституційного суду розпочала розглядати подання 62 нардепів щодо конституційності указу Президента про розпуск Верховної Ради.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-