Потрібно, щоб західні ЗМІ писали про Україну не з офісів у Москві — Ніколенко

Потрібно, щоб західні ЗМІ писали про Україну не з офісів у Москві — Ніколенко

Укрінформ
Багато потужних західних ЗМІ не мають бюро у Києві та висвітлюють події в Україні зі своїх московських корпунктів, що позначається на якості матеріалів.

Таку думку в інтерв’ю Укрінформу висловив речник Постійного представництва України, віце-голова комітету з інформації ООН Олег Ніколенко.

"Багато потужних західних ЗМІ не мають своїх постійних кореспондентів в Україні. Більшість із них працюють з Москви. Ми розуміємо, що матеріали пишуть люди. Навіть якщо це фахові журналісти, і таких багато, хто має високі стандарти, фактор середовища та оточення все одно присутній", - розповів Ніколенко.

На його думку, якщо люди пишуть про Україну, перебуваючи у московському бюро, для них бути об’єктивними і обізнаними з місцевими реаліями складно, і це проблема.

"Нам потрібно працювати із західними ЗМІ, закликати їх максимально бути присутніми на місцях. Максимально спрощувати їм роботу і допомагати у цій роботі. Це має бути пріоритетом", - наголосив він.

Український дипломат додав, що другою проблемою висвітлення України за кордоном є створення "фактологічної рівності".

"Подання двох точок зору просто, мовляв, "Одні говорять це, інші говорять те". І все це якось прирівнюється, така собі порівняльна "об’єктивність". Часто це відіграє досить негативну роль, коли жертва і агресор ставляться на один рівень", - зазначив він.

Ніколенко пояснив, що працюючи у Постійному представництві України при ООН, наголошував на такій проблемі на зустрічах зі ЗМІ та редакційними радами і пояснював, що такий підхід небезпечний. На його переконання, "завдання журналіста — розібратися у правді, а не лише показати дві точки зору".

Читайте також: ООН може відіграти важливу роль у боротьбі з фейками — речник української місії

Як повідомляв Укрінформ, наприкінці квітня речника української місії в ООН Олега Ніколенка було обрано віце-головою комітету ООН з інформації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-