РФ постійно намагається вбити

РФ постійно намагається вбити "історичний кілок" між Києвом і Варшавою — Дещиця

Укрінформ
Москва використовує складну історію для того, щоб посварити Україну з Польщею. Київ і Варшава у своєму цивілізаційному розвитку усвідомлюють, що історія не може роз’єднувати народи.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив посол України в Польщі Андрій Дещиця.

"Так, Росія весь час над цим працює (погіршенням відносин між Україною і Польщею – ред.), використовуючи наше складне історичне минуле", - заявив Дещиця.

Він зауважив, що тема плюндрування українських місць пам’яті в Польщі, що стала "каменем спотикання" між українцями та поляками, від самого початку була "накинута ззовні".

"Яблуко незгоди" нам підкинула Росія і вона продовжуватиме це робити і далі. У цій ситуації важливо зберегти толерантність і повагу одне до одного, тоді такі зовнішні фактори нам не зашкодять", - підкреслив посол України в РП.

Він зазначив, що певна напруженість, яка існує в українсько-польських відносинах і стосується різної інтерпретації спільного історичного минулого, є для обох країн, однозначно, некорисною і цим користається Росія, яка сьогодні “особливо зацікавлена у послабленні підтримки України її західними партнерами”.

Дещиця висловив думку, що і Україна, й Польща у своєму цивілізаційному розвитку дійшли до розуміння того, що історія не може роз’єднувати.

"Думаю, що нам потрібно дати шанс і час історикам оцінити наше спільне історичне минуле", - наголосив дипломат.

Він додав, що зараз відкриваються нові архіви, з’являються нові документи і свідчення очевидців, а тому відбувається перегляд поточного трактування тих чи інших історичних фактів.

Водночас, Дещиця зауважив: не варто очікувати, що оцінки українських і польських істориків будуть однаковими.

Читайте також: Дещиця назвав виклики 2019 року для України та Польщі

"У цьому контексті, логічною була б позиція "згоди на незгоду", тобто толерантного ставлення до того, що друга сторона може мати відмінне бачення. Потрібно відійти від політики безкомпромісності до більшої толерантності. І політики дедалі більше починають це усвідомлювати", - зауважив дипломат.

Дещиця підкреслив, що незалежно від зміни провладних політичних сил, українські та польські геостратегічні інтереси збігаються, і замість того, щоб дозволяти зовнішнім чинникам себе спровокувати, українцям та полякам потрібно "сконцентруватися на спільному досягнені значимих для обидвох країн цілей".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-