Із боку ЄС мають бути не лише заяви, а справжня реакція - Лінкявічус

Із боку ЄС мають бути не лише заяви, а справжня реакція - Лінкявічус

Керченська криза
Укрінформ
ЄС не повинен залишити без належної реакції збройну агресію РФ проти України біля Керченської протоки, і тому введення санкцій проти Росії є необхідним кроком і має бути на порядку денному.

Про це заявив у понеділок міністр закордонних справ Литовської Республіки Лінас Лінкявічюс перед початком засідання Ради міністрів закордонних справ Євросоюзу у Брюсселі, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми також обговоримо воєнні дії, які були здійснені проти Військово-морських сил України. Росія називає це "провокацією". Але це дуже складно назвати провокацією з української сторони, оскільки вони (росіяни – ред.) відкрили вогонь по кораблях, які поверталися до порту Одеси. Усі джерела демонструють протилежне. І це – брутальне порушення міжнародного права. І це не може бути без наслідків. Якщо залишиться без наслідків, то ми зробимо неправильно", - сказав Лінкявічюс.

Водночас Лінкявічюс заявив, що не очікує якісь рішення з цього приводу під час сьогоднішнього засідання Ради міністрів: "Я не очікую, що щось буде вирішено сьогодні. Але санкції через цей інцидент повинні бути на столі".

За словами міністра, санкції мають стосуватися, передусім, тих російських військових, які були безпосередньо причетні до інциденту та їх керівників з Чорноморського флоту РФ. Лінкявічюс нагадав, що Литва раніше запровадила національні санкції проти 20 осіб, причетних до нападу на українські кораблі біля Керченської протоки.

"У Литві ми ввели національні санкції щодо 20 осіб, безпосередньо причетних до цих дій. І ми проводимо консультації з іншими країнами, щоб вони зробили те ж саме. Важливо, щоб це було на європейському рівні, а не лише на національному", - наголосив глава литовського МЗС.

За його словами, з боку ЄС мають бути не лише заяви щодо стурбованості, а "справжня реакція".

Читайте також: Клімкін вдячний ЄС за санкції проти організаторів "виборів" на Донбасі

"Єдиний важіль впливу, який ми маємо, - це санкції. Ми не гордимося цією мовою санкцій, але санкції – це крайній засіб, адже ніхто не слухає і не демонструє наміру припинити свій курс. На жаль, це найбільш ефективна опція", - додав він.

Як повідомлялося, Рада міністрів закордонних справ Євросоюзу, яка відбудеться у понеділок у Брюсселі, серед найважливіших події міжнародної політики розгляне розвиток ситуації навколо Азовського моря та висловить підтримку Україні та її територіальній цілісності.

25 листопада російські військові в результаті збройної агресії біля Керченської протоки захопили 24 українських моряків.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-