Вихід Німеччини з Nord Stream 2 нашкодив би Україні - Маас

Вихід Німеччини з Nord Stream 2 нашкодив би Україні - Маас

Укрінформ
Міністр закордонних справ ФРН Хайко Маас знайшов виправдання небажанню своєї країни відмовитися від проекту будівництва газопроводу "Північний потік-2", пояснивши, що це зашкодило б Україні.

Таку думку дипломат висловив в понеділок у Берліні після зустрічі із словенським колегою Міро Цераром, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Німеччина вважає і наполягає, що Україна повинна зберегти роль транзитної держави... Вихід з цього проекту означає відмову від цієї політичної вимоги", - заявив Маас.

За його словами, газопровід все одно був би побудований, навіть якщо німецькі компанії покинуть проект, але у цьому випадку "нікому було б боротися за альтернативний транзит газу через Україну". У Берліні хочуть, щоб Україна зберегла свої доходи від такого транзиту.

Читайте також: Якщо Путін захоче захищати Nord Stream-2, то може атакувати інші країни — Порошенко

Раніше цього ж дня офіційний представник федерального уряду Штеффен Зайберт сказав, що навіть з урахуванням ситуації в Азовському морі влада Німеччини не має наміру переглядати своє ставлення до проекту, який розглядають як суто економічний, але такий, що має "політичний компонент". Він також нагадав, що Берлін наполягатиме на збереженні транзиту російського газу територією України.

Після ескалації в Азовському морі українська сторона, а також багато політиків і експерти на заході, у тому числі у самій ФРН, виступили із закликом зупинити проект "Північного потоку-2".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-