«Іспанія, європейське натхнення». Симфонічний оркестр Національної філармонії України

«Іспанія, європейське натхнення». Симфонічний оркестр Національної філармонії України

Укрінформ

11 жовтня у Національній філармонії України виступить іспанський диригент Рікардо Касеро, який керуватиме філармонійним оркестром.

Щороку 12 жовтня відзначають День іспанської мови, або День іспаномовної культури. Це – своєрідне єднання усіх іспаномовних людей і країн, культура яких пов’язана із Королівством Іспанії. Адже, 12 жовтня 1492 року герой Іспанії Христофор Колумб досяг берегів Нового Світу. Так, в Америку прийшла іспанська мова та культура.

Цього вечора звучатиме музика французьких композиторів Едуара Лало, Еммануеля Шабріє, Жоржа Бізе та Моріса Равеля на іспанську тематику, що символічно. Шабріє подорожував Іспанією й написав рапсодію, яку так і назвав. Зокрема, його творчість вплинула й на молодшого сучасника Моріса Равеля, батько якого, до речі, походив із басків. У Равеля також є власна «Іспанська рапсодія».

Взагалі, у 1870-і роки «іспанська тема» була дуже популярною у Франції. У цей час, наприклад, Жорж Бізе писав оперу «Кармен», а Едуар Лало написав симфонію для скрипки з оркестром, яку присвятив іспанському легендарному скрипалеві та композитору Пабло Сарасате. Він був першим виконавцем цього твору, який став репертуарним у творчості скрипалів наступних поколінь. Цього вечора солістом виступить Назарій Пилатюк.

За підтримки Посольства Королівства Іспанія в Україні

«ІСПАНІЯ, ЄВРОПЕЙСЬКЕ НАТХНЕННЯ»

Присвячується Національному святу Іспанії

Академічний симфонічний оркестр

Національної філармонії України

Диригент – РІКАРДО КАСЕРО (Іспанія)

Соліст – НАЗАРІЙ ПИЛАТЮК (скрипка)

Програма:

Е. Шабріє – Рапсодія для оркестру «Іспанія»

Е. Лало – Іспанська симфонія для скрипки з оркестром ре мінор, тв. 21

Ж. Бізе – Сюїта № 2 з музики до драми

А. Доде «Арлезіанка»

М. Равель – Іспанська рапсодія

Вартість квитків - 80-400 грн.

Квитки онлайн

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-