У київських лікарів є унікальні випадки одужання пацієнтів від коронавірусу - Гінзбург

У київських лікарів є унікальні випадки одужання пацієнтів від коронавірусу - Гінзбург

Укрінформ
Київським лікарям «ковідних» відділень вдавалося лікувати хворих із важкими патологіями, коли було мало шансів на одужання – людей похилого віку, із тяжкими патологіями, онкологією, серйозними серцевими хворобами, патологіями легень.

Про особливі випадки одужання і лікування коронавірусної хвороби в українських лікарнях в інтерв’ю Укрінформу розповіла керівник Київського департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.

«Попри погані прогнози для такого віку, виписували після ковіду 90-річних, і люди йшли додому власними ногами. Вдавалося вилікувати людей, навіть коли вони мали тяжкі онкологічні патології, серйозні серцеві хвороби, з уже розвиненою тромбоемболією легенів, коли уже було мало шансів на те, щоб людина залишилася живою. Сьогодні люди, які півтора місяця перебували на ШВЛ, активно працюють. В Україні є унікальні кейси одужання від коронавірусу завдяки відданості та інтелекту наших лікарів», - зазначила Гінзбург.

Читайте також: Валентина Гінзбург, керівник столичного Департаменту охорони здоров’я

Вона додала, що цьогорічний британський штам вірусу був дійсно значно агресивнішим, ніж у 2020 році.

«Ми ж не ідентифікували, але по клініці розповсюдження, по тяжкості пацієнтів – це однозначно відзначалося, це одразу дуже помітно. Вражало дією на вагітних те, що було не притаманно в 2020-му році. У нас були діти киснезалежні, чого зовсім не було в 2020-му. Тобто, що характерно було, коли пацієнти, ну, будемо говорити, більш-менш добре себе почували, а потім упродовж години тяжкість така була, яка потребувала уже реанімаційних заходів», - підкреслила керівник столичного департаменту охорони здоров'я.

Також вона акцентувала, що до кінця ще не зрозумілі наслідки, які будуть після такої важкої хвороби. Тому на базах четвертої, Олександрівської лікарні, відповідно до наказу Департаменту охорони здоров’я, планується відкрити центри постковідних ускладнень. Туди керівники первинної ланки, консультативно-діагностичних центрів таких пацієнтів могли б скерувати.

Читайте також: У Кличка заявляють, що коронавірус у Києві пішов на спад

«Чому ці заклади? Тому що найбільшу кількість пацієнтів було проліковано в них, вони мають у штатному розписі перелік тих спеціалістів, які б розібралися з ускладненнями і щодо побічних дій, тобто – окулісти, невропатологи, кардіологи тощо», - підсумувала Гінзбург.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні за минулу добу виявлені 852 випадки зараження коронавірусом, 40 людей померли.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-