Один зі столичних проспектів перейменують на честь Любомира Гузара

Один зі столичних проспектів перейменують на честь Любомира Гузара

Укрінформ
Постійна комісія Київської міської ради з питань культури, туризму та інформаційної політики підтримала проєкт рішення щодо перейменування проспекту Космонавта Комарова на честь архієпископа Української греко-католицької церкви Любомира Гузара.

Про це повідомляє пресслужба Київради.

«Блаженніший Любомир Гузар залишається моральним авторитетом для цілого покоління українців. Завдяки йому греко-католицька церква стала не просто однією з найбільш популярних в Україні, але й тепер включена у світовий християнський контекст. Натомість постать космонавта Комарова не пов'язана з Україною, і є лише спадком радянського минулого. Тому цілком доцільно перейменувати відповідний проспект на честь визначного архієпископа», - зазначив заступник міського голови – секретар Київради Володимир Прокопів, який був ініціатором перейменування.

Читайте також: У Чернігові відкрили меморіальну дошку Левку Лук’яненку

Громадське обговорення відповідного питання проходило з 15 травня до 15 липня 2018 року на офіційному веб-сайті КМДА. До голосування долучилися 1091 осіб. З них 85% підтримали ідею перейменування. Проти висловилися лише 163 особи.

Ініціативу перейменування проспекту Космонавта Комарова на честь архієпископа Гузара підтримує і духовенство УГКЦ та керівництво Греко-католицької церкви.

Зазначений проєкт рішення мають розглянути на пленарному засіданні Київради.

Читайте також: Комітет рекомендує Раді перейменувати Переяслав-Хмельницький

Як повідомлялося, Любомир Гузар – український релігійний діяч, священник, єпископ, верховний архієпископ Львівський, десять років був патріархом-предстоятелем Української греко-католицької церкви.

Гузар помер 31 травня 2017 року на 85-му році життя.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-