Музей Революції Гідності пропонує віртуальну подорож на “Майдан”

Музей Революції Гідності пропонує віртуальну подорож на “Майдан”

Фото
Укрінформ
У відреконструйованому Будинку профспілок відкрився інформаційно-виставковий центр Музею Майдану та розгорнуто інтерактивну виставку “Назустріч свободі”, яка пропонує віртуальне повернення у час Революції Гідності.

Про це повідомляється на сайті Українського інституту національної пам'яті.

Зазначається, що виставка розгорнулася на двох поверхах Будинку профспілок, а загалом площа центру - близько 120 кв. м.

“Майдан іще не закінчився, бо ще далеко не всі ідеї Майдану втілені у життя і боротьба триває. Тому нам треба не стільки святкувати, скільки не забувати. Місія Музею Майдану - не дати суспільству забути про те, що було в 2013-2014 роках. Нагадувати про це навіть тоді, коли нас намагатимуться переконати, що все було марно і стало ще гірше. Переконаний, що якраз пам'ять про Майдан є найкращим запобіжником для неповернення країни у період до 2013 року”, - зауважив на відкритті центру голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Читайте також: Про підозру у справах Майдану повідомили 442 особам — ГПУ

Зазначається, що у центрі розгорнуто інтерактивну виставку “Назустріч свободі”, яка стала першою спробою повернутися в реальність п'ятирічної давності.

Зокрема, на підлозі викладено стилізовану карту Майдану з позначенням місць головних подій Революції Гідності, барикад та центральних будівель.

Від цих місць до стелі тягнуться тонкі линви, на яких розміщені картки з коротким описом пов'язаних із ними подій. Поряд на екрані на всю стіну демонструється хроніка тих подій. Збоку - “революційна” бочка для багаття та шина із мотком колючого дроту. Тут же розміщений інформаційний бокс, де можна знайти багато матеріалів з історії Майдану. Заплановано і відтворення “топографічної стіни” із дощечок із назвами населених пунктів, і кожен відвідувач може принести і лишити там свою дощечку зі своєю назвою.

Як розповіли в інституті національної пам'яті, тут же можна поринути у віртуальну реальність за допомогою проекту Aftermath VR: Euromaidan, коли, вдягнувши VR-шолом, кожен може опинитися вранці 20 лютого 2014 року на Інститутській та через архівні матеріали, артефакти з Майдану та 360°-інтерв'ю з очевидцями відчути себе одним із учасників подій того “чорного четверга”.

"Ми зумисне залишили бетонні плити. Залишили дерев'яну балку, яка горіла - залишили як свідчення історії цього приміщення. На першому поверсі ми досить лаконічно показуємо хронологію подій на Майдані, даємо деякі наші артефакти, документальні свідчення. На другому поверсі представлені громадські ініціативи, які народилися на Майдані. У дальній половині розміщено карту Майдану, автор - Дмитро Вортман, картограф, що зафіксував ледь не кожен день: співвідношення сили, розташування барикад, силовиків; як змінювалася ситуація”, - підкреслив директор Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.

Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану працюватиме з 11-ї до 19-ї години у всі дні, крім понеділка.

Виставка "Назустріч свободі!" у виставковому центрі Музею Майдану/Фото: Геннадій Мінченко, Укрінформ

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-