Хоч яким буде результат виборів, нова реальність уже настала: політеймент, симулякр, недовіра

Хоч яким буде результат виборів, нова реальність уже настала: політеймент, симулякр, недовіра

Блоги
Укрінформ
Шановні борці за себе, припиніть зловтішатися з ближнього – треба вчитися жити в новій реальності й управляти нею

Тільки давайте без оцих "неправильних українців, які проголосували не за того кандидата". Зараз це лунає з усіх боків. Одні неправильні, бо проголосували за "коміка". Інші неправильні, бо проголосували за "корупцію".

Виходить, що всі неправильні. Виходить, що всі проти всіх. Рашенам навіть не треба нічого робити. Сидять собі й жують поп-корн з пельменями, поки ми самі в захваті з серйозними патріотичними обличчями розвалюємо себе на частини.

Вже ж це було. Вже проходили. З кров'ю проходили.

Шановні борці за себе, припиніть зловтішатися з іншого (з ближнього) – це стосується і окремих представників влади та опозиції, і громадянського суспільства, і телеканалів та незалежних журналістів.

Не треба нікуди "їхати з цієї країни", посипати голову попелом, кричати "все пропало", втішати себе, що все буде добре, або тішитися пірровим перемогам. Треба зберігати здоровий глузд.

Не залежно від результату виборів вже настала нова реальність. Її ключові слова:

- політеймент (політика робиться і продається як розвага);

- симулякр («дійсність, яка приховує той факт, що її немає»);

- недовіра (опитування показують, що українці найбільше не довіряють українцям та українській владі і падає їх довіра до українських телеканалів, сайтів та соцмереж).

Технології прямого впливу на людей засобами комунікації перемагають політику і здоровий глузд. Але прикол – у тому, що всі технології, що використовуються для розхитування людини та її дезорієнтації, також можуть бути використані для зворотного.

Треба вчитися жити в цій реальності й управляти нею. І все буде добре, якщо ми візьмемо за базовий рівень реальності той факт, що ми – це одна країна, строката, складна, але одна.

Дмитро Кулеба
FB

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-