Фіскальна служба викрила махінації з ПДВ на 53 мільйони

Фіскальна служба викрила махінації з ПДВ на 53 мільйони

Фото
Укрінформ
Співробітники податкової міліції Головного управління ДФС у Київській області спільно з працівниками Головного управління ДФС у Києві та за процесуального керівництва Офісу генерального прокурора викрили групу осіб в махінаціях з ПДВ.

Зокрема, викрито схему завищення податкового кредиту з ПДВ на загальну суму близько 53 млн грн, передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу ДФС у Фейсбуці.  

Зазначається, що досудовим розслідування встановлено, що група осіб за участі підконтрольних підприємств-постачальників, транзитних підприємств та підприємств-експортерів, налагодила схему завищення податкового кредиту з ПДВ на загальну суму близько 53 млн грн. Порушники купували товар (висівки, маргарин, сухарі та ін.), який фактично не використовувався у виробництві соєвої олії. Готова продукція відправлялася на експорт, а задіяні підприємства-експортери отримували завищенні суми бюджетного відшкодування ПДВ. У схемі було задіяно близько 20 СГД.

“Учасники злочинної групи, використовуючи реквізити «транзитних» підприємств, купували сировину для виробництва соєвої олії. В подальшому, згідно з податковим обліком, соєва олія виготовлялась на підконтрольних виробничих потужностях. Готову продукцію фігуранти, використовуючи реквізити підконтрольних СГД-експортерів, експортували на адресу підконтрольних СГД-нерезидентів в країнах Європи за ціною, майже удвічі нижчою за світову. Фактично, соєва олія відвантажувалася на кораблі у портах України та слідувала до кінцевого покупця, реалізація соєвої олії відбувалася за світовими цінами, що призвело до неповернення більшої частини валютної виручки на територію України від експортних операцій”, - зазначив голова ДФС Вадим Мельник.

Фіскальна служба повідомляє, що на підставі ухвали районного суду м. Києва на речові докази, які були виявлені під час проведення обшуків за адресою заводу з переробки олійних культур, а це - понад 153 тонни соєвої олії орієнтовною вартістю 6,7 млн грн, накладено арешт.

Читайте також: Фіскальна служба заблокувала роботу незаконного НПЗ на Харківщині

Досудове розслідування кримінального провадження триває.

“Одним із пріоритетних напрямків боротьби із “тіньовим ринком” – є протидія податковим “скруткам”. В рамках операції “Детінізація” податкова міліція продовжує системну роботу по виявленню цього явища, а також правопорушень у сфері оподаткування. Аналітичним відділом ДФС наразі відпрацьовується 700 ризикових підприємств. Співробітники служби не тільки аналізують їх діяльність, але й попереджають незаконне формування ПДВ, тобто розкрадання державного бюджету. З початку року, спільно з ДПС, вже заблоковано формування понад 1,3 млрд грн фіктивного податкового кредиту з ПДВ”, - зазначив Мельник.

Фото: ДФС

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-