Обіг роздрібної торгівлі у березні зріс на 13,1% – Мінекономіки

Обіг роздрібної торгівлі у березні зріс на 13,1% – Мінекономіки

Укрінформ
Обіг роздрібної торгівлі у березні 2021 року зріс на 13,1% проти березня 2020 року; за І квартал – на 7,5% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Як передає Укрінформ, про це повідомила пресслужба Мінекономіки

Зазначається, що позитивна динаміка галузі підтримувалася відновленням економічної активності у більшості сфер економіки в умовах дії адаптивного карантину, а також стимулюванням споживчого попиту з урахуванням збільшення соціальних стандартів.

Так, з 1 січня поточного року зросла мінімальна заробітна плата (з 5 000 грн на кінець 2020 року до 6 000 грн з січня 2021 року), з 1 березня було проведено перерахунок та індексацію пенсій для майже 10 млн громадян (зокрема, за віком, за вислугу років, з інвалідності, у зв’язку із втратою годувальника).

Читайте також: В Україні подешевшали хліб, яйця, картопля і не тільки

Окрім того, позитивний вплив на роздрібну торгівлю справила матеріальна підтримка бізнесу та населення з боку держави, підкреслюють у Мінекономіки. Зокрема, під час зимового локдауну понад 470 тис. фізичних осіб – підприємців та найманих працівників отримали допомогу.

Наголошується, що у регіональному розрізі у січні-березні 2021 року динаміка роздрібного сегменту внутрішнього ринку у всіх регіонах була позитивною, у тому числі у 12 областях показник перевищив значення по Україні в цілому. Найбільше обіг роздрібної торгівлі з початку року зріс у Київській, Чернівецькій, Чернігівській, Вінницькій, Тернопільській областях.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-