САП направила до суду матеріали відносно фігуранта «газової справи»

САП направила до суду матеріали відносно фігуранта «газової справи»

Укрінформ
Спеціалізована антикорупційна прокуратура направила до Вищого антикорупційного суду матеріали справи відносно колишнього директора приватної компанії ТОВ "Надра Геоцентр", фігуранта “газової справи” .

Як передає Укрінформ, про це інформує пресслужба НАБУ. 

Як зазначається, досудовим розслідуванням встановлено, що директора ТОВ «Надра Геоцентр» було залучено в протиправну діяльність колишнього народного депутата та його фінансового директора. Так, директор компанії подавав заявки на підконтрольні злочинному угрупуванню нардепа товарні біржі із зазначенням початкової заниженої ціни природного газу, видобутого в межах спільної діяльності ТОВ «Надра Геоцентр», ТОВ «Карпатнадраінвест» та ТОВ «Фірма «ХАС» з ПАТ «Укргазвидобування». Збитки від такої «діяльності» становлять понад 740 млн гривень.

У НАБУ додали, що директор товариства тривалий час переховувався від слідства на території Російської Федерації. Він був затриманий прикордонниками 12 січня 2021 року в пункті пропуску «Бачівськ» в Сумській області.

Читайте також: Суд у “газовій справі” Онищенка дослідив уже 10 томів доказів

13 січня 2021 року слідчий суддя ВАКС застосував до нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 1,75 млн гривень застави.

Наразі досудове розслідування відносно нього завершене, інформують у бюро.

Як повідомляв Укрінформ, колишній народний депутат Олександр Онищенко втік з України влітку 2016 року. Його обвинувачують в тому, що він створив злочинну організацію, учасники якої в період з січня 2013 року по червень 2016 року незаконно заробили понад 1,6 млрд грн на реалізації природного газу.

У результаті таких дій ПАТ «Укргазвидобування» (100% акцій належать державній НАК «Нафтогаз України») було завдано збитків у сумі понад 740 млн грн.

Читайте також: Газова справа” Онищенка: у суді оголосили обвинувачення

Загалом слідство встановило причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб. З-поміж них – двоє людей, які виконували роль співорганізаторів, решта – працівники ПАТ «Укргазвидобування», юрист, фінансисти, керівники компаній тощо.

У рамках досудового розслідування восьмеро підозрюваних визнали свою провину й уклали угоди про визнання винуватості. Розслідування ролі ще 12 осіб також завершено: обвинувальні акти стосовно них скеровані до суду. Сім підозрюваних, у тому числі й Онищенко, перебувають у розшуку.

3 грудня 2019 року стало відомо, що Онищенка 29 листопада затримали в Німеччині за запитом українських правоохоронців.

Читайте також: Газова схема: НАБУ і САП завершили розслідування шодо матері Онищенка

11 лютого 2020 року адвокат Онищенка повідомив, що ексдепутат попросив Німеччину про надання політичного притулку.

27 травня у Німеччині судді Вищого земельного суду Ольденбурга відмовили в екстрадиції в Україну Онищенка.

Однак пізніше Федеральне відомство міграції і біженців ФРН відмовило українському ексдепутату Онищенку в наданні політичного притулку у Німеччині.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-