Понад 60% вкладників Аркади звернулися за реструктуризацією іпотечних кредитів

Понад 60% вкладників Аркади звернулися за реструктуризацією іпотечних кредитів

Укрінформ
Понад 60% фізосіб-позичальників АТ «АКБ «Аркада» звернулися до банку із заявами про реструктуризацію власних іпотечних кредитів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба Фонду гарантування.

"На сьогодні понад 60% фізосіб-позичальників АТ «АКБ «Аркада» звернулися до банку із заявами про реструктуризацію власних іпотечних кредитів. Банком та Фондом налагоджено своєрідний «конвеєр» задля оперативного розгляду та погодження таких звернень. Скористатися програмою реструктуризації можуть усі позичальники, у тому числі ті, хто мають прострочені зобов’язання за кредитом", - йдеться в повідомленні.

Це дозволяє клієнтам банку відновити та зберегти свою позитивну кредитну історію і добре ім’я, а Фонду зберегти якість кредитного портфеля та максимізувати надходження від управління активами банку.

«Станом на кінець березня вже укладено більше 265 додаткових угод між банком та позичальниками і, відповідно, проведено реструктуризацію їхньої заборгованості. Ще за 135 угодами розглядаються документи або готуються до підписання. Таким чином, на сьогодні Фондом прийнято рішення про реструктуризацію фактично кожного другого іпотечного кредиту банку «Аркада», – сказала заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Ольга Білай..

Загальна балансова заборгованість за портфелем іпотечних кредитів на початку ліквідації становила 351 млн грн, на 1 березня 2021 року вона зменшилась до 332 млн грн. У результаті проведеної реструктуризації банком отримано 11,4 млн грн у ході сплати «першого внеску», а щомісяця позичальники за вже реструктуризованими кредитами сплачуватимуть майже 1,8 млн грн. Усі кошти, отримані від обслуговування та погашення кредитів, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів.

Фонд гарантування закликає усіх позичальників за іпотечними кредитами, у першу чергу тих, хто з різних причин не обслуговує свою заборгованість, приєднатися до програми реструктуризації, відновити платіжну дисципліну та поліпшити свою кредитну історію.

Читайте також: Вкладники банку «Аркада» вже отримали понад 184 мільйони гарантованого відшкодування

Як повідомляв Укрінформ, Національний банк України за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ухвалив рішення №601-рш від 24 вересня 2020 року про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ АКБ "Аркада". Раніше, 25 серпня правління НБУ ухвалило рішення про віднесення АТ АКБ "Аркада" до категорії неплатоспроможних у зв’язку зі зменшенням нормативів капіталу на 50 і більше відсотків від мінімального встановленого рівня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-