НБУ планує і надалі підвищувати облікову ставку

НБУ планує і надалі підвищувати облікову ставку

Укрінформ
Для послаблення інфляційного тиску Національному банку доведеться й надалі підвищувати облікову ставку.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба НБУ за підсумками дискусії членів Комітету з монетарної політики Національного банку щодо рівня облікової ставки 3 березня 2021 року.

«Члени КМП погодилися, що для послаблення фундаментального інфляційного тиску та збалансування очікувань Національному банку доведеться й надалі підвищувати облікову ставку», - йдеться в повідомленні.

Під час засідання члени КМП приділили особливу увагу посиленню інфляційного тиску в умовах відновлення світової та української економіки.

Читайте також: Інфляція у лютому прискорилася до 7,5% у річному вимірі - Нацбанк

Учасники дискусії відзначили, що на початку року інфляція суттєво прискорилася. Так, у січні вона очікувано перетнула верхню межу цільового діапазону 5% ± 1 в. п. У лютому, за даними онлайн-моніторингу Національного банку, споживчі ціни зростали швидше, ніж передбачав базовий макропрогноз (Інфляційний звіт, січень 2021 року). Економіка України продовжувала відновлюватися. Падіння ВВП у 2020 році (на 4,2%) виявилося не таким суттєвим, як очікувалося на початку коронакризи (на 6%). Ужорсточення карантинних обмежень у січні мало тимчасовий негативний ефект на економічну діяльність. Ділові настрої бізнесу помітно поліпшилися одразу після завершення січневого локдауну. Зокрема, в лютому підприємства промисловості вперше за останні чотири місяці оптимістично оцінили власні економічні перспективи. Оцінки в секторах торгівлі та послуг майже сягнули рівноважного рівня. Глобальна економіка теж активно відновлюється завдяки розгортанню вакцинації та масштабним програмам стимулювання.

Члени КМП зазначили, що проінфляційні ризики для базового прогнозу інфляції посилилися. Ціни на світових товарних ринках, зокрема на енергоносії та продовольчі товари, зростають стрімкіше, ніж очікувалося. Збільшується інфляційний тиск з боку країн–торговельних партнерів через активізацію їх економік та девальваційні ефекти в окремих країнах. Внутрішній фундаментальний тиск теж очікувано посилився. Так, незважаючи на жорсткі карантинні обмеження, роздрібний товарооборот у січні зріс на 3,5% р/р.

Читайте також: В Україні подорожчали всі види пального – Держстат

Суттєво, порівняно з минулим роком, збільшилися витрати українців на купівлю товарів в інтернет-магазинах. Інфляційні очікування лишаються завищеними. Натомість приплив іноземного капіталу в державні цінні папери в січні-лютому не мав помітного дезінфляційного ефекту через канал валютного курсу.

Як повідомляв Укрінформ, Правління Національного банку України з 5 березня прийняло рішення підвищити облікову ставку до 6,5% річних.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-