НКРЕКП виносить на обговорення проєкт рішення про запровадження річної ціни на газ

НКРЕКП виносить на обговорення проєкт рішення про запровадження річної ціни на газ

Укрінформ
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), виносить на громадське обговорення проєкт рішення про запровадження річної ціни на газ - так званого "річного продукту".

Як передає кореспондент Укрінформу, відповідне рішення було ухвалене на засіданні енергетичного регулятора 5 березня.

"Дуже важливе питання - так званий "річний продукт". Це попереднє рішення. Після цього буде регуляторна процедура, яка триватиме близько місяця. Ми запрошуємо всіх учасників приєднатися до дискусії, щоб ми всі разом прийняли виважене рішення, яке буде діяти для всієї країни", - зазначив у ході обговорення питання глава НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Читайте також: «Тарифна» комісія оштрафувала сім газзбутів, які примусово підключали споживачів

Рішення надасть можливість побутовим споживачам споживати природний газ протягом року за фіксованою ціною, яка буде діяти у період з 1 травня поточного року до 30 квітня наступного.

"Річний продукт - це цивілізаційно правильна річ, яка дозволить споживачам не шарахатися щомісячно, і не дивитися, яка ціна газу на сьогодні. Знівелювати волантильність і захистити таким чином споживачів", - підкреслив Тарасюк.

Читайте також: Облгази та газзбути і далі у Фірташа: «тарифна» комісія має розглянути питання - Коболєв

Проєктом передбачається, що всі постачальники, які збираються або постачають природний газ населенню, зобов'язані в термін до 25 квітня оприлюднити на своїх офіційних сайтах річну ціну для споживачів, що діятиме без змін протягом усього періоду, зазначеному в рішенні.

Одночасно, зазначені постачальники зможуть пропонувати інші, окрім річних, продукти, які споживач також зможе обрати.

"Це може бути і місячний, і квартальний продукт. При цьому, обрання будь-якого продукту не забороняє зміну споживачем постачальника упродовж вказаного періоду", - наголосила у ході обговорення питання директор департаменту НКРЕКП Тетяна Рябуха.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-