Держава торік виконала свої зобов'язання перед шахтарями - Прем'єр

Держава торік виконала свої зобов'язання перед шахтарями - Прем'єр

Укрінформ
Уряд з першого свого засідання розпочав роботу із погашення успадкованої заборгованості по зарплатах шахтарів, і 2020 рік завершив, також виконавши зобов'язання держави перед шахтарями.

Про це заявив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 3 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми починали нашу роботу з дуже важливого і символічного кроку. На першому ж засіданні уряду було прийнято рішення, яке дозволило погасити заборгованість по зарплаті шахтарів. І 2020 рік ми так само завершували, виконавши наші зобов'язання перед шахтарями", - зазначив Шмигаль.

Він нагадав, що урядом, зокрема, було погашено успадковану заборгованість по зарплатах шахтарів за 2019 рік та 2 місяці 2020-го у розмірі 1,1 млрд грн.

Це рішення, за його словами, супроводжувалося стратегічним кроком - початком розробки стратегії комплексної трансформації вугільних регіонів. У поточному році на реалізацію цієї стратегії, уряд розпочинає два пілотні проєкти.

"У цьому році у нас почнеться реалізація відповідної стратегії з початку реалізації двох пілотних проєктів - на Заході і на Сході України", - повідомив Шмигаль.

Як повідомляв Укрінформ, Міністерство енергетики обрало дві шахти, де ймовірно впроваджуватимуть перші пілотні проєкти з трансформації вугільних мономіст.

Наразі серед потенційних перших пілотних проєктів розглядаються 2 шахти: шахта "Великомостівська", яка розташована на Заході країни, в місті Червоноград, та потенційно може стати потужним туристичним кластером; шахта "5/6", розташована на Сході, в м. Мирноград, та має потенціал технологічного кластеру.

Пілотні проєкти будуть впроваджуватися за принципом формування кластерів: технологічних, туристичних, інноваційних та інших. Власне, можливість формування кластерів була одним з критеріїв, за яким обиралися потенційні міста-учасники програм.

Проєкти виконуватимуться спільно з німецькою міжнародною агенцією GiZ.

Читайте також: Шмигаль доручив «тарифній» комісії розібратися з боргами теплоенерго

Як розповіли у Міненерго, для обрання учасників був проведений глибинний аналіз економічних, екологічних та соціально-політичних чинників. Міненерго дослідило економічні, соціальні наслідки, вплив на довкілля, місцеву політичну ситуацію, а також стан шахт. Всього Міненерго запропонувало німецькій стороні 6 шахт для пілотних проєктів: по три шахти на Сході та Заході, серед яких і обрали двох учасників. Усі запропоновані об'єкти - шахти державної форми власності, які готуються до ліквідації.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-