Інфляція у вересні в річному вимірі сповільнилася до 7,5%

Інфляція у вересні в річному вимірі сповільнилася до 7,5%

Укрінформ
Споживча інфляція у вересні 2019 року в річному вимірі сповільнилася до 7,5%.

Про це повідомляє пресслужба Національного банку.

"У вересні 2019 року споживча інфляція в річному вимірі сповільнилася до 7,5% (8,8% – у серпні). У місячному вимірі ціни зросли на 0,7%", - йдеться в повідомленні.

Фактичний показник інфляції був нижчим за офіційний прогноз (7,7%), опублікований в "Інфляційному звіті" (липень 2019 року). У вересні були нижчі, ніж очікувалося, темпи зростання базової інфляції, адміністративно-регульованих цін та цін на паливо, передусім завдяки подальшому зміцненню гривні. Це переважило вплив від все ще вищих, ніж прогнозувалося, темпів зростання цін на сирі продукти харчування.

Базова інфляція продовжила уповільнюватися і в річному вимірі у вересні становила 6,5%. Жорстка монетарна політика залишалася вагомим чинником, що стримував фундаментальний тиск на ціни, зокрема через канал обмінного курсу. Найбільше це відобразилося у цінах на непродовольчі товари, що мають високу частку імпорту в собівартості. Їх зростання сповільнилося до 0,4% р/р. Зокрема, знизилися темпи зростання цін на меблі, текстиль, канцелярські товари, фармацевтичну продукцію, ювелірні вироби, велосипеди тощо. Вартість одягу та взуття залишилася на рівні минулого року. Автомобілі, побутова та комп’ютерна техніка подешевшали.

Читайте також: Досягти інфляції 5% до кінця 2020 реально — Прем'єр

Темпи зростання цін на продукти харчування з високим ступенем обробки також знизилися (до 8,4% р/р). Нижчими темпами зростали ціни на хліб, м’ясні продукти, макаронні вироби, шоколад, карамель, дитяче харчування. Рис та сухофрукти були навіть дешевшими, ніж рік тому. Виключенням були молочні продукти, темпи зростання цін на які залишалися високими з огляду на падіння обсягів пропозиції сирого молока та стійкий попит на молоко високої якості.

Зростання цін на сирі продукти харчування уповільнилося (до 8,6% р/р). Завдяки розширенню пропозиції послабилося зростання цін на більшість овочів, серед яких цибуля, буряк, капуста, помідори. А ціни на моркву, огірки, перець виявилися навіть нижчими, ніж рік тому. Виключенням, як і минулого місяця, стали ціни на картоплю, що зросли більш ніж удвічі порівняно з вереснем попереднього року через нижчий урожай цієї культури.

Тривало зниження темпів зростання адміністративно регульованих цін (до 14,1% р/р). Вартість природного газу для населення зменшилася з огляду на його здешевлення на світових ринках та зміну у червні підходів до обрахунку тарифів для домогосподарств. Також знизилися темпи зростання цін на алкогольні напої, дошкільну освіту, постачання холодної води та каналізацію, поштові послуги. Натомість прискорилося зростання цін на тютюнові вироби, відображаючи зростання акцизів, яке відбулося з 1 липня.

Ціни на паливо також продовжили знижуватися (на 8,2% р/р) унаслідок здешевлення нафти на світових ринках та сприятливу ситуацію на валютному ринку України.

Як повідомлялося, щоквартальний Інфляційний звіт НБУ за липень 2019 року прогнозує зниження інфляції на кінець 2019 року до 6,3%, а на початок 2020 року — до 5% ± 1 п. п.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-