S&P підвищило кредитний рейтинг України, прогноз — стабільний

S&P підвищило кредитний рейтинг України, прогноз — стабільний

Укрінформ
Кредитне рейтингове агентство Standard & Poor's підвищило рейтинг України з B- до B, прогноз, як і раніше, стабільний.

Про це повідомляє Урядовий портал.

"27 вересня 2019 року кредитне рейтингове агентство Standard & Poor's підвищило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг України в іноземній та національній валютах до рівня «В» з «В-», а також рейтинг України за національною шкалою до рівня «uaА» з «uaВВB». Агентство також підтвердило короткостроковий суверенний кредитний рейтинг на рівні «В». Прогноз - стабільний", - йдеться у повідомленні.

Читайте також: Нові українські облігації зовнішньої позики придбали інвестори з 25 країн - Мінфін

В КМУ нагадали, що стабільний прогноз відбиває сподівання агентства, що новий Уряд продовжить реалізовувати макроекономічні реформи, які проводились протягом останніх років.

"Водночас економіка країни відновлюється та співвідношення державного боргу до ВВП знижується. Агентство зазначає, що Україні слід зберегти доступ до внутрішніх та міжнародних ринків капіталу, що дозволить країні здійснити погашення комерційних запозичень протягом 2020 року", - наголошується у повідомленні.

Читайте також: Fitch підвищило рейтинги Ощадбанку та Привату

Аналітики Standard & Poor's позитивно оцінюють намір нового уряду покращити бізнес-клімат та зняти мораторій на продаж сільськогосподарських земель. На думку агентства, ці заходи можуть призвести до збільшення обсягів іноземних інвестицій в Україну, сприяючи зростанню економіки та зменшенню вразливості до зовнішніх викликів.

Подальше підвищення рейтингу можливе за умови зростання економіки, а показники по бюджетному та зовнішньоекономічному секторах перевищать прогнози агентства. Агентство також розглядає можливість підвищення суверенних рейтингів, якщо інфляція наблизиться до цільових показників НБУ, або якщо кредитування в реальному секторі зростатиме та обмеження на рух капіталу буде скасовано.

Читайте також: Посли G7 вітають прогрес у переговорах між МВФ та урядом України

Як повідомляв Укрінформ, раніше кредитне рейтингове агентство Fitch підвищило довгостроковий рейтинг дефолту емітента в іноземній і національній валюті Львова, Одеси та Дніпра до рівня "B" з "B-" слідом за суверенним кредитним рейтингом України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-