Держгеокадастр завершить інвентаризацію сільгоспземель до початку дії ринку

Держгеокадастр завершить інвентаризацію сільгоспземель до початку дії ринку

Укрінформ
Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру планує завершити інвентаризацію сільськогосподарських земель до початку дії ринку землі.

Про це під час наради під головуванням очільника уряду Олексія Гончарука повідомив заступник голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Олександр Краснолуцький, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"До кінця року ми доінвентаризуємо землі сільськогосподарського призначення державної форми власності. До набрання чинності законом про ринок земель все буде завершено. Залишиться природозаповідний фонд, землі лісогосподарського призначення, водного фонду", - відзначив Краснолуцький.

Він уточнив, що залежно від обсягів фінансування робота з внесення інформації про сільськогосподарські землі може бути завершена у серпні-жовтні 2020 року. Робота по решті категорій земель розпочнеться у наступному році.

"Ми внесли до земельного кадастру інформацію про 20,6 млн земельних ділянок, про межі населених пунктів. За час існування Держгеокадастру 7,3 млн громадян звернулися для отримання інформації про земельні ділянки. Кадастр містить індексні кадастрові карти, вони необхідні для того, щоб ділити земельні ділянки на кадастрові квартали, зони та присвоїти їм унікальний кадастровий номер", - сказав Краснолуцький.

За його словами, не вся інформація про межі населених пунктів була внесена, оскільки по деяких межах відсутні їхні координати, є лише описова частина.

"Координат, де проходить саме ця межа, немає. Ті населені пункти, межі яких були встановлені після 2000 року, внесені, їх 4,5 тис. Інформація необхідна, оскільки виникають суперечки, хто має розпоряджатися земельними ділянками. Яскравий приклад - Київ, коли немає межі між м. Ірпінь та м. Буча, незрозуміло, де межа починається", - розповів Краснолуцький.

Кадастр також містить відомості про те, на підставі чого земельна ділянка була сформована, як вона була передана у власніть, а також інформацію про агровиробничі групи грунтів, про водні об'єкти.

"Ця інформація потрібна для ведення сільського господарства. Таких груп є близько 200", - додав Краснолуцький.

Читайте також: Кошти, виділені на кадастри, використовувалися бездумно - Гончарук

Як повідомляв Укрінформ, урядовий законопроєкт №2178 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення” надійшов у ВР 25 вересня і вже переданий на розгляд керівництву парламенту та направлений на розгляд комітету.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-