Милованов пояснив, що є найкращим захистом від тіньових схем на ринку землі

Милованов пояснив, що є найкращим захистом від тіньових схем на ринку землі

Укрінформ
Прозорість ринку землі - найкращий захист від тіньових схем. Проблеми, які існують сьогодні, вирішуються через створення однакових правил гри для всіх.

Про це сказав міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов на конференції щодо реформи управління земельними відносинами “Земля як фактор розвитку українського села”, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Проблеми, які ми піднімаємо, вирішуються через створення рівних правил гри. Сьогодні маленький фермер чи власник має право отримати ті самі ресурси, ті самі гроші, за ті самі кошти викупити і конкурувати з великим бізнесом — сірим, білим, чесним. Яким завгодно. Прозорість ринку - це найкращий захист від тіньових схем”, - сказав Милованов.

Він зазначив, що тіньові схеми надають можливість тому, хто може собі дозволити, найняти юристів або купити депутатів чи чиновників і провести ті схеми, які були.

“Прозорість ринку дозволяє вирівняти всіх учасників ринку. Ці проблеми вирішуються тим, що ми надаємо власність, ми захищаємо права власності. Це стосується не тільки землі. Це стосується всієї економіки. Це стосується рейдерства, це стосується інвестицій в Україні”, - зауважив урядовець.

Також він закликав усім суспільством слідкувати за тим, хто стане власником землі.

“Ми маємо всі разом, як суспільство, слідкувати за тим, хто цю землю отримає. Це важливо — не закон захищає, а суспільство захищає. Ми маємо всім суспільством слідкувати за тим, щоб українець отримав землю. Від впровадження ринку землі має виграти той, хто готовий на землі працювати, а не той, у кого кращі зв’язки чи кращі юристи”, - наголосив міністр.

Читайте також: Ринок землі відкриють із 1 жовтня 2020 року - Прем'єр

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський доручив Кабміну до 1 жовтня 2019 року подати у Верховну Раду законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення. Парламент має ухвалити його до 1 грудня.

Заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні була запроваджена у 2001 році. З 2002 року мораторій неодноразово продовжувався. У грудні 2018-го Верховна Рада продовжила його до 1 січня 2020 року.

У серпні 2019 року Президент Зеленський на українсько-турецькому бізнес-форумі у Стамбулі заявив, що Україна до кінця року проведе земельну реформу, щоб створити ринок землі на 40 млн га.

Президент Зеленський, виступаючи 19 вересня на конференції “Земля як фактор розвитку українського села”, наголосив, що право на купівлю і продаж землі матимуть тільки українці та українські компанії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-