Гончарук не виключає купівлі землі українськими компаніями з іноземними власниками

Гончарук не виключає купівлі землі українськими компаніями з іноземними власниками

Укрінформ
Модель земельної реформи, яку пропонує влада, передбачає, що земля має належати громадянам України, але не виключено її придбання вітчизняними компаніями, якими володіють іноземці.

Про це Прем'єр-міністр Олексій Гончарук сказав на конференції щодо реформи управління земельними відносинами «Земля як фактор розвитку українського села», повідомляє кореспондент Укрінформу.

"В існуючій моделі можуть бути іноземці. В тій моделі, яку ми зараз обговорюємо, це можливо. Ми можемо проговорити якісь обмеження, якщо є побоювання... В Україні десятки чи сотні іноземців, які вже працюють. Люди - іноземні громадяни, іноземні компанії - приходили в Україну і зараз фізично працюють на українській землі. Це те, що є. Якщо зараз обмежити і не дати взагалі жодного юридичного шансу їм захиститися, тоді це буде виглядати так, що ми виганяємо інвестора", - заявив Гончарук.

За його словами, уряд готовий обговорювати з фермерами та експертами усі гострі питання.

Глава уряду також висловив обурення випадками, коли власники паїв, фактично, змушені здавати землі в оренду за безцінь.

Читайте також: Ринок землі відкриють із 1 жовтня 2020 року - Прем'єр

"Є український власник. Зараз він нормально розпоряджатися своєю власністю не може. Ми хочемо, щоб у нього був максимально великий вибір, яким чином цією землею розпоряджатися. Ми хочемо, щоб він отримав нормальні умови", - сказав глава уряду.

Варто зазначити, що дискусія між учасниками форуму та Прем'єр-міністром була дуже жвава. Часто Гончаруку доводилося доносити свою позицію на тлі вигуків "Ганьба!", тож він мусив звернутися до учасників зібрання: "У нас цивілізована дискусія, я стою перед вами і намагаюся відповідати на запитання, я чую ваші зауваження, але якщо така реакція на нормальну відверту розмову, сенсу продовжувати такі діалоги немає".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-