Розміщувати ОВДП можна буде на міжнародних платформах

Розміщувати ОВДП можна буде на міжнародних платформах

Укрінформ
Первинні розміщення облігацій внутрішніх державних позик (ОВДП) можна буде проводити на міжнародних торговельних платформах.

"Національний банк та Міністерство фінансів погодили внесення змін до Положення про порядок проведення операцій, пов’язаних з розміщенням облігацій внутрішніх державних позик, щодо надання можливості проведення аукціонів на міжнародних торговельних платформах. Зазначеними змінами також розширено коло учасників аукціонів з розміщення ОВДП, зокрема за рахунок первинних дилерів, які не є депозитарними установами", - йдеться у повідомленні.

Зміни затверджені постановою правління Національного банку №144 від 10 вересня 2019 року.

Після ухвалення Міністерством фінансів рішення щодо переходу на міжнародну торговельну платформу програмний комплекс Національного банку ОВДП-online, який сьогодні використовується для первинних розміщень ОВДП, продовжить своє функціонування як резервна платформа. У планах Мінфіну та НБУ – сконцентрувати розміщення на сучасних IT-платформах, які уможливлять швидке і зручне проведення операцій з розміщення ОВДП і у перспективі дозволять розширити коло первинних дилерів завдяки залученню іноземних учасників. Це також дасть змогу спростити процес розміщень, зменшивши документообіг між Національним банком та Міністерством фінансів.

«Завдяки ухваленим змінам до Положення НБУ у Міністерства фінансів України з’являється можливість проводити аукціони з розміщення ОВДП на міжнародних електронних торговельних платформах, що наблизить процес проведення аукціонів на первинному ринку до міжнародних стандартів та спростить доступ до нього для великих міжнародних гравців ринку капіталу», – зазначив заступник Міністра фінансів України Василь Шкураков.

Читайте також: Рада НБУ ухвалила Основні засади грошово-кредитної політики на 2020 рік

У Нацбанку вбачають у переведенні первинних розміщень ОВДП на міжнародні торговельні платформи важливий крок для розвитку ринку внутрішніх державних запозичень. “Національний банк також планує сприяти розвитку вторинного ринку ОВДП на міжнародних платформах, що значно підвищить транспарентність і привабливість цього ринку для широкого кола інвесторів”, – зазначив заступник голови Національного банку Олег Чурій.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-