Україні потрібен закон, який би визначав позицію держави щодо лісу - Бондар

Україні потрібен закон, який би визначав позицію держави щодо лісу - Бондар

Фото
Укрінформ
Україні потрібен закон, який би визначав позицію держави щодо всіх питань пов'язаних із лісом - розподіл власності на ліси, роль держави в лісоуправлінні, напрями та цілі на загальнодержавному й регіональному рівнях.

Про це розповів заступник голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час круглого столу «Лісова політика України: першочергові завдання», організованого до Дня працівників лісу за сприяння німецько-українського агрополітичного діалогу та Товариства лісівників України у Національному університеті біоресурсів та природокористування, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«В Україні до цього часу не має документа лісової політики як закону України, який би визначав бачення держави щодо основоположних питань, пов’язаних з лісом. Зокрема, розподілу власності на ліси, ролі держави у збалансованому лісоуправлінні, напрямків та цілей розвитку лісового господарства як на національному, так і на регіональному рівнях. І тільки визначившись з цими питаннями можна переходити до системної реформи як організаційної структури державного лісового господарства, так і системи ведення лісового господарства з огляду на врахування принципів адаптації лісового господарства до змін клімату та ширшого застосування природоохоронних технологій», - сказав Бондар.

Він зазначив, що такий документ дійсно потрібен і його розробка повинна здійснюватись із залученням всіх зацікавлених сторін, а сам документ вимагає громадського обговорення.

Участь у круглому столі взяли представники Держлісагентства, народні депутати України, представники уряду, провідні міжнародні та вітчизняні експерти лісової і мисливської галузей.

Частина законопроєктів, яка опрацьована експертами Товариства лісівників України та Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь і у новій редакції запропонована для обговорення.

Читайте також: Єдиний в Україні Лісівничий молодіжний центр прозвітував про свої здобутки

Особливу увагу буде приділено проєктам законів про фонд розвитку і фінансування лісового господарства (зміни до Бюджетного та Лісового кодексів України https://bit.ly/2lGy8FE ); проєктам законів України щодо посилення охорони лісів та негайного подолання кризової ситуації, що склалася у зв'язку із лісовими пожежами https://bit.ly/2lJIZik; проєктам законів України щодо проведення національної інвентаризації лісів та звільнення від оподаткування дров, що відпускаються населенню для побутових потреб https://bit.ly/2lKe98Y; проєктам законів України щодо негайного подолання кризової ситуації, що склалась у зв’язку із незаконним полюванням та щодо охорони тваринного світу https://bit.ly/2lLyTgx; проєкту Концепції розвитку мисливського господарства на 2020-2021 роки https://bit.ly/2lE9mWS; законопроєкту про ринок деревини https://bit.ly/2lDHjqz; законопроєкту про Національну лісову політику https://bit.ly/2lKeKYg (група науковців Національного лісотехнічного університету України (м. Львів) та Національного університету біоресурсів і природокористування України (м.Київ) розробили концепцію проєкту закону, який враховує окремі пропозиції Українсько-Шведського проєкту, Програми FLEG та аналізу програм країн ЄС).

Голова Товариства лісівників України Юрій Марчук запрошує експертів долучатися до обговорення проєктів законів, направлених на вдосконалення ведення лісового господарства і чекає пропозицій.

 Фото: facebook.com/forestUKR

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-