Міжнародні резерви України перевищили $22 мільярди

Міжнародні резерви України перевищили $22 мільярди

Укрінформ
Міжнародні резерви України на 1 вересня 2019 року становили 22,0 млрд дол. США (в еквіваленті); за серпень їхній обсяг практично не змінився через витрати на погашення і обслуговування державного боргу.

Про це повідомляє пресслужба Національного банку.

"Станом на 01 вересня 2019 року міжнародні резерви України, за попередніми даними, становили 22 015,0 млн дол. США (в еквіваленті). За місяць вони майже не змінилися завдяки тому, що чиста купівля Національним банком валюти на міжбанківському ринку компенсувала витрати на погашення та обслуговування державного боргу", - йдеться у повідомленні.

Загалом динаміку резервів упродовж місяця визначали три чинники, зауважують у НБУ.

Перший — це сприятлива ситуація на валютному ринку, внаслідок позитивної цінової кон’юнктури для українського експорту, високого врожаю зернових та помірних обсягів імпорту попри послаблення припливу іноземних інвестицій в ОВДП.

Ці фактори зумовили перевищення пропозиції валюти над попитом і дали змогу Нацбанку поповнити міжнародні резерви на 299,4 млн дол. США. Зокрема, 177,0 млн дол. США було куплено під час інтервенцій з вибору найкращого курсу та 139,2 млн дол. США – за єдиним курсом. Водночас для згладжування надмірних коливань у бік послаблення курсу гривні упродовж місяця була проведена валютна інтервенція з продажу валюти на суму 16,8 млн дол. США.

Другий чинник — це операції з управління державним боргом.

"Загалом за минулий місяць уряд і Національний банк сплатили за обслуговування та погашення державного та гарантованого державою боргу в іноземній валюті 257,5 млн дол. США. З цієї суми 89,7 млн дол. США було сплачено за зобов’язаннями перед Міжнародним валютним фондом, 33,7 млн дол. США спрямовано на обслуговування єврооблігацій (ОЗДП) та 23,0 млн дол. США – на обслуговування облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), решта коштів – на виконання інших зобов’язань перед іноземними кредиторами та міжнародними фінансовими організаціями", - деталізує регулятор.

Третім чинником стала переоцінка фінансових інструментів (зміна ринкової вартості та курсу гривні до іноземних валют). У минулому місяці вартість фінансових інструментів збільшилася на 132,9 млн дол. США (в еквіваленті).

Станом на 1 вересня 2019 року обсяг міжнародних резервів покриває 3,5 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Нацбанку.

Читайте також: Виплата МВФ за програмою stand-by не вплинула на валютний ринок — НБУ

Як повідомляв Укрінформ, міжнародні резерви України у липні 2019 року зросли на 1,2 млрд дол. США і на 1 серпня становили 21,84 млрд дол. США.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-