Комітет ВР рекомендує ухвалити зміни до закону

Комітет ВР рекомендує ухвалити зміни до закону "Про будівельні норми"

Укрінформ
Комітет ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує парламенту ухвалити законопроєкт №1052 "Про внесення змін до Закону України "Про будівельні норми" щодо удосконалення нормування у будівництві".

Відповідну пропозицію підтримали 22 члени комітету, двоє утрималися, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Прийняття законопроєкту надасть можливість підвищити якість будівельних норм та зменшити кількість необґрунтованих обов’язкових, і часто морально застарілих, вимог у будівництві, що сприятиме запровадженню інноваційних прогресивних технологій та дозволить збільшити обсяги будівництва сучасного доступного житла, а також об'єктів соціально-побутового призначення", - підкреслив голова комітету Андрій Клочко.

Відповідно до проєкту закону, пропонується перехід від радянського розпорядчого методу формування вимог будівельних норм до параметричного, що широко застосовується в розвинутих країнах. Наприклад, параметричний метод розробки будівельних норм використовують у США, Канаді, Японії, а також країнах ЄС.

Читайте також: Профільний комітет рекомендує Раді ухвалити законопроєкт про імпічмент

Зокрема, під час розгляду законопроєкту секретар комітету Дмитро Ісаєнко вказав про принципову різницю запропонованого підходу у порівнянні із діючим. "На сьогодні діючі будівельні норми здебільшого носять розпорядчий характер і є занадто зрегульованими, що не дозволяє прозоро та швидко вводити на ринок нові технології та матеріали. Це не відповідає нагальним потребам будівельного ринку та створює перешкоди для запровадження інноваційних та прогресивних технологій. Більшість діючих будівельних норм розроблені розпорядчим методом, що застосовувався за радянських часів – а тому несуть відбиток як тогочасного технологічного рівня будівництва, так і командно-адміністративного підходу до управління. Дійсно, раніше такі будівельні норми могли забезпечити певний прийнятний рівень якості. Не було потреби питати чому, а треба лише виконувати. Проте зараз, коли майже всі об’єкти будують приватні фірми за недержавні кошти, то саме вони і зацікавлені у найвищій якості та функціональності споруд. Більш того, їх власні вимоги часом виходять за межі будівельних норм та обмежуються ними", - пояснив депутат.

Читайте також: Комітет рекомендує Раді ухвалити президентські зміни до закону про Антикорупційний суд

Наприклад, зазначив він, не так давно були прийняті зміни до державних будівельних норм (ДБН), у відповідності до яких тепер в Україні можна створювати паркінги на дахах громадських будівель.

"Подібна практика є звичною для девелоперів розвинутих країн світу. Якщо на даху громадської споруди є місце, то чому ця площа повинна простоювати, а парковок має хронічно не вистачати? Проте до недавнього часу такі поширені в усьому світі підходи були не дозволені в Україні. А враховуючи розпорядчий характер державних будівельних норм – заборонені", - підкреслив Ісаєнко.

Народний депутат впевнений, що перехід до параметричного методу нормування стане суттєвим внеском у розвиток інфраструктури України, оскільки він сприятиме впровадженню новітніх архітектурних рішень та інноваційних технологій будівництва, забезпечуючи при цьому безпеку будівель і споруд для споживачів і навколишнього середовища.

Авторами законопроєкту №1052 є народні депутати з фракції "Слуга народу" Олена Шуляк, Віталій Безгін та Олександр Маріковський. Президент визначив його як невідкладний для розгляду.

Читайте також: Комітет ВР планує переглянути правки до законопроєкту про середню освіту

Законопроєкт пропонує визначити методи нормування у будівництві (параметричний, розпорядчий, цільовий); визначити об’єкт нормування; розширити коло базових організацій у сфері будівництва, що виконують функції щодо здійснення робіт із нормування у будівництві; вдосконалити процедуру оприлюднення будівельних норм.

Ухвалення законопроєкту за основу і в цілому підтримує Міністерство розвитку громад і територій. Таку позицію озвучила міністр Альона Бабак, яка була присутня на засіданні комітету.

Як повідомлялося, нещодавно були прийняті зміни до ДБН, згідно з якими дитячі садки тепер можна розміщати не лише в окремо стоячих будівлях, але й в інших приміщеннях. Також з вересня вступили в силу зміни до ДБН, що дозволили проектування вбиралень на станціях метро. А з 1 грудня перестане діяти радянська норма ДБН, у відповідності до якої кожна квартира мала бути обладнана радіоточкою для підключення приймачів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-