Цьогоріч в Україні дефіциту картоплі не буде - експерти

Цьогоріч в Україні дефіциту картоплі не буде - експерти

Укрінформ
Експерти Української асоціації виробників картоплі стверджують, що, попри складні погодні умови, дефіциту картоплі у 2019/2020 маркетинговому році в Україні не буде.

Про це йдеться у листі Української асоціації виробників картоплі (УАВК) до першого віцепрем`єр-міністра України - міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва та в. о. голови Державної фіскальної служби України Дениса Гутенка, викладеному на сайті асоціації.

"Виробничі площі під картоплею у сезоні-2019 становлять понад 40 тис. га. Це більше, ніж у 2018 році, на 12 тис. га. Внутрішня потреба торговельних мереж у картоплі - 1,3 млн т/рік. Господарствами УАВК, які репрезентують 20% професійного картоплярства, буде забезпечено 240 тис. т столової картоплі, що становить 25% від загальнодержавної потреби цього каналу реалізації та збуту. Ще 120 тис. т вирощено для потреб переробних підприємств. Це дозволяє стверджувати, що 2019/2020 МР в Україні дефіциту картоплі не буде!" - зазначається в листі УАВК.

В Асоціації додали, що цьогорічний врожай не є істотно меншим, ніж у 2018 році. Очікується, що середньостатистична врожайність становитиме 38-45 т/га по фахових господарствах.

Експерти зазначають, що через складні погодні умови картопля в Україні цьогоріч достигає на місяць пізніше і саме тому наразі зростає в ціні.

Читайте також: М’ясо, молоко, зерно та ягоди: Україна збільшила експорт агропродукції

Як повідомляв Укрінформ, у червні 2019 році ціна на картоплю в Україні зросла на 97,7% — до 17,26 грн за кг порівняно із червнем 2018 року.

У липні цього року низка українських ЗМІ повідомляла, що цьогоріч в Україні очікується скорочення врожаю картоплі, що спровокує дефіцит на ринку та значне зростання цін.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-