Ринок сільгоспземель неможливо запровадити з 1 січня 2020 року — експерт

Ринок сільгоспземель неможливо запровадити з 1 січня 2020 року — експерт

Укрінформ
Ринок земель сільськогосподарського призначення в Україні неможливо запровадити з 1 січня 2020 року.

Про це 27 серпня заявив голова Союзу українського селянства, голова Комітету захисту рідної землі Іван Томич під час пресконференції в Укрінформі, повідомляє кореспондент агентства.

"Щоб розв’язати лише частину проблем, які стосуються земельної реформи, потрібен час; тому цілком зрозуміло, що це (запровадження ринку сільськогосподарських земель — авт.) неможливо з 1 січня наступного року", - наголосив Томич.

Він додав, що експерти Союзу українського селянства, Асоціації фермерів та приватних землевласників України, Національної академії аграрних наук України напрацювали перелік завдань, які необхідно вирішити до запуску земельної реформи в Україні.

Зокрема, необхідно провести інвентаризацію сільськогосподарських земель, завершити процес розмежування земель державної, комунальної та приватної власності, довести до кінця реформу місцевого самоврядування. Для забезпечення стабільного функціонування ринку також, на думку Томича, потрібно створити окремі інструменти державного регулювання, прийняти закон про державний земельний банк або про Державну агенцію з обігу земель сільськогосподарського призначення.

Голова Союзу українського селянства підкреслив, що держава має забезпечити діяльність фінансово-кредитної системи для підтримки фермерів, завершити формування земельного кадастру, прийняти закон про природно-заповідні і особливо цінні землі, а також вилучити з використання деградовані та забруднені землі.

Окремо експерти наголосили на необхідності прийняття нової редакцію закону про консолідацію земель, оренду та демонополізацію. Також вони очікують, що Верховна Рада передбачить відповідні кошти на реалізацію земельної реформи у Державному бюджеті України. Томич підкреслив, що Президент України, нові уряд та парламент мають всі можливості задля значного пришвидшення процесу земельної реформи.

Читайте також: Суд підтримав рішення АМКУ у "газовій" справі щодо "ОККО-Рітейл"

Як відомо, заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні була запроваджена у 2001 році. З 2002 року, як тимчасовий захід з метою забезпечення нормативного врегулювання земельних відносин та створення інфраструктури ринку землі, почав діяти мораторій на продаж земель сільгосппризначення, після чого парламент неодноразово його продовжував. У грудні 2019 року Верховна Рада продовжила мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2020 року.

У серпні 2019 року Президент України Володимир Зеленський під час виступу на українсько-турецькому бізнес-форумі у Стамбулі заявив, що Україна до кінця поточного року проведе земельну реформу, щоб у наступному створити ринок землі на 40 млн га.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-