ВР провалила законопроект, який би дозволив приватне виробництво ракет-носіїв

ВР провалила законопроект, який би дозволив приватне виробництво ракет-носіїв

Укрінформ
Верховна Рада відхилила законопроект, який би дозволив приватним компаніям виробляти ракети-носії.

Голова ВР Андрій Парубій тричі ставив на голосування законопроект 9219 "Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння розвитку космічної діяльності та залучення інвестицій в космічну галузь України", але підтримки у залі ця законодавча ініціатива не знайшла, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Законопроектом пропонувалося внести зміни до закону “Про підприємництво”, які надали би змогу вести підприємницьку діяльність з розроблення, випробування, виробництва та експлуатації ракет-носіїв недержавним суб'єктам підприємницької діяльності.

Передбачалося також внести зміни до закону “Про космічну діяльність”, що дозволить привести його норми у відповідність до закону “Про ліцензування видів господарської діяльності” в частині виключення з переліку видів, що підлягають ліцензуванню діяльності у сфері космосу та зроблять ефективнішим механізм контролю за суб’єктами господарювання у космічній галузі, в тому числі приватного сектору.

Читайте також: Депутати взялися за друге читання реформи Верховної Ради

Передбачалося, що ухвалення цього документа забезпечить створення конкурентного середовища для розвитку в Україні поряд із державним сектором підприємств приватної власності. Зняття обмеження щодо розробки, випробування, виробництва та експлуатації ракет-носіїв тільки державними підприємствами та організаціями забезпечило би можливість використання у цій сфері інструментів державно-приватного партнерства та залучення інвестицій у космічну галузь.

Скасування обмеження на ведення такої діяльності для недержавних структур дало би змогу створити нові робочі місця та сприяло би розвитку виробництва нових зразків ракет-носіїв.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-