Мінекономіки зберегло прогноз зростання ВВП у 2018-2021 роках

Мінекономіки зберегло прогноз зростання ВВП у 2018-2021 роках

Укрінформ
Мінекономіки зберегло прогноз зростання ВВП за підсумками 2018 року на рівні 3,1%, у 2019 році - на 3%, у 2020 році - на 3,1%, у 2021 році - на 3,9%.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

"У Мінекономрозвитку відбулася дискусія з питань макроекономічного аналізу та прогнозування між провідними фахівцями в сфері макропрогнозування державного та недержавного сектору. За результатами дискусії Мінекономрозвитку опублікувало черговий випуск "Україна: перспективи розвитку. Консенсус-прогноз" (грудень 2018). Експерти, що взяли участь в обговоренні макроекономічного прогнозу, очікують зростання ВВП на рівні 3,1% за підсумками 2018 року, 3% - у 2019 році, 3,1% - у 2020 році і 3,9% - у 2021 році", - йдеться у повідомленні.

Загалом такі оцінки темпів зростання реального ВВП залишились незмінними порівняно з попередньою оцінкою у вересневому консенсус-прогнозі, наголошують у МЕРТ.

Згідно з грудневим консенсус-прогнозом очікується зростання споживчих цін (у розрахунку грудень до грудня попереднього року) на рівні 10,1% у 2018 році, 8% - у 2019 році, 6,9% - у 2020 році та 6% - у 2021 році.

Найбільш значущими внутрішніми ризиками для вітчизняної економіки, які були запропоновані експертам для розгляду та оцінки, були такі: збереження низької кредитної активності комерційних банків; значне підвищення тарифів на газ для населення; загострення ситуації з трудовою діяльністю (фактор посилення трудової міграції та біженців); посилення девальваційних тенденцій на валютному ринку.

Серед зовнішніх ризиків найбільш значущими упродовж 2018-2021 років залишилися: посилення гібридних загроз національній безпеці України, дефіцит зовнішнього фінансування та звуження можливостей доступу до міжнародних ринків капіталу, звуження зовнішніх ринків збуту через високу конкуренцію, посилення девальваційних тенденцій на валютному ринку, збереження низької кредитної активності комерційних банків, значне підвищення тарифів на газ для населення.

Читайте також: Економіка України зростає 11 кварталів поспіль, але цього замало — Прем'єр

На думку експертів, для досягнення стійкого економічного розвитку України наразі необхідний перехід у довгостроковій перспективі до інвестиційної моделі розвитку економіки, що дозволить мати стійке високе зростання на рівні 6-7% з урахуванням якісних структурних зрушень. Цей напрям відповідає Цілям сталого розвитку, які Україна взяла зобов’язання імплементувати.

Як відомо, консенсус-прогноз - це усереднені значення основних прогнозних показників економічного розвитку України, які розраховані як медіана на основі експертних оцінок учасників опитування провідних фахівців у сфері макроаналізу та прогнозування.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-